The Outer Worlds ominie Steam

​The Outer Worlds od studia Obsidian, jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji tego roku, jednak nie zadebiutuje na Steamie. Tytuł w wersji PC premierę będzie miał w Epic Games Store, wzorem - dla przykładu - Metro Exodus, oraz w Microsoft Store. Grę kupimy ostatecznie w sklepie Valve, ale dopiero rok po premierze.

Informacje podano podczas wystąpienia Epic Games na konferencji GDC. Razem z The Outer Worlds ujawniono kilka innych tytułów, które zdecydowały się na identyczny krok dla wersji PC. To Control od Remedy Entertainment, a także Ancestors: The Humankind Odyssey od Panache Digital Games.

Nie znamy jeszcze daty premiery The Outer Worlds, lecz nioficjalnie mówi się o sierpniu. Futurystyczny tytuł od studia Obsidian Entertainment wyrosło na jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów obecnego roku, głównie ze względu na podobieństwo do cenionego Fallout: New Vegas.

Reklama

Akcja The Outer Worlds toczy się w kosmosie, gdzieś na skraju skolonizowanej przestrzeni kosmicznej. Gra nie jest do końca poważna i na pewno nie brakuje specyficznego humoru oraz charakterystycznej stylistki przypominającej nieco Art Deco oraz lata 50. ubiegłego wieku.

Skąd taka decyzja? Przyczyn jest wiele. Co najważniejsze, przelicznik pieniędzy. 88 procent zysków dla twórców, zaledwie 12 procent dla właściciela sklepu w przypadku Epic Games Store. Co więcej, nie ma też mowy o żadnych poziomach - to stałe wartości, dla wszystkich twórców, bez względu na sprzedaż i nazwę wydawcy.

Dla porównania: standardowa umowa z Valve zakładała dotychczas, że 30 procent sprzedaży trafia do Valve, a reszta do twórcy gry. Niedawno sytuacja uległa zmianie: po osiągnięciu 10 milionów dolarów sprzedaży, proporcje zmienią się na 75/25, a po przekroczeniu 50 milionów - na 80/20.

Są też pewne gwarancje, choć to raczej oferta dla mniejszych firm. Jeśli twórcy zgodzą się wydać swoją produkcją wyłącznie w Epic Games Store, mogą liczyć na wsparcie marketingowe, pomoc finansową podczas tworzenia produkcji, a także gwarancje zysków już po premierze.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Outer Worlds

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy