Reklama

The Lord of the Rings: Gollum - powstaje przygodówka w świecie Władcy Pierścieni

​Nietypowa zapowiedź: powstaje nowa produkcja bazująca na oficjalnej licencji "Władcy Pierścieni". Nie jest to jednak RPG czy kolejna odsłona Shadow of Mordor, lecz... klasyczna przygodówka, przygotowywana przez mistrzów gatunku z niemieckiego studia Daedalic Entertainment.

Premiera w 2021 roku na PC oraz na bliżej nieokreślonych konsolach. Można domyślać się, że za dwa lata będziemy grali już nie tylko na PlayStation 4 oraz Xbox One, lecz także na nowych modelach urządzeń od Sony oraz Microsoftu. Pełny tytuł produkcji to The Lord of the Rings: Gollum.

Jak sugeruje sama nazwa, wcielimy się oczywiście w Golluma, drugiego właściciela Jedynego Pierścienia, który to wszedł w jego posiadanie na drodze przypadku oraz zbrodni, podczas weekendowego wypadu nad jezioro. Poznamy nieznane wcześniej losy Sméagola.

Takie podejście pozwoli nieco bardziej zagłębić się w proces, w wyniku którego Sméagol stał się Gollumem, rujnowany zgubnym wpływem Pierścienia. Podstawy znamy z książek Tolkiena, lecz przygodówka Daedalic pozwoli przedstawić wydarzenia, o których pisarz nie pomyślał.

Reklama

The Lord of the Rings: Gollum bazuje na silniku Unreal Engine. Co chyba jednak najważniejsze, w wiadomości prasowej wspomniano także, że produkcja będzie pierwszym efektem szerszej współpracy między niemieckim studiem oraz Middle-earth Enterprises, zarządzającym licencją.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy