Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

The Last of Us: Szacunkowy czas ukończenia gry to 12-16 godzin

Długość gry jest kluczowym elementem dla każdej produkcji, która kładzie nacisk na kampanię dla pojedynczego gracza.

Od jakiegoś czasu normą w tytułach z pogranicza gatunków akcji, przygody i strzelanek stało się, że czas ukończenia tych pozycji oscyluje wokół 8-10 godzin. To nie jest wcale zły wynik i wielu osobom, w szczególności tym, które nie mogą poświęcić zbyt wiele czasu na granie, to zupełnie nie przeszkadza.

Reklama

Jednak z drugiej strony są także ludzie, którzy mogą się bardziej poświęcić swojemu hobby i spędzić ze swoją konsolą nawet 5-6 godzin dziennie. Ta "specyficzna" grupa oczekuje od producenta czegoś więcej. Zaliczające się do niej jednostki chciałyby pobyć w wykreowanym przez twórców wirtualnym świecie nieco dłużej.

Na pewno wielu użytkowników konsoli PlayStation, którzy zaliczają się do tego szanownego grona liczyło na to, że Naughty Dog w przypadku swojego nowego projektu odpowiednio wydłuży czas ukończenia kampanii. Pragnienia tych ludzi zostaną zaspokojone.

Co prawda przejście całej gry nie powinno zająć nikomu więcej niż 20 godzin, ale wydaje się, że i tak fabularna część będzie zdecydowanie dłuższa od którejkolwiek odsłony serii Uncharted. Podczas ostatniego wywiadu dla serwisu MadAssGamers specjalista ds. komunikacji ze społecznościami z Naughty Dog, Arne Meyer, wyjawił, że napisy końcowe w The Last of Us powinniśmy zobaczyć nie wcześniej niż po upływie 12 godzin.

"Szacujemy, że ukończenie The Last of Us powinno zająć 12 godzin, może trafniejszy będzie zakres 12-16 godzin, ale to wszystko zależy od twojego podejścia do gry. Jeśli wybierzesz strategię opartą na skradaniu się, dokładnemu badaniu otoczenia, to oczywiście odpowiednio wpłynie to na wydłużenie kampanii" - mówi Meyer.

Cóż więc, wygląda na to, że każdy znajdzie w nowym tytule Naughty Dog coś dla siebie. Fani szybkiego pokonywania gry powinni zmieścić się w okolicach delikatnie powyżej 10 godzin. Natomiast miłośnicy zbierania trofeów także nie powinni narzekać, gdyż w ich systemie rozgrywki zabawa może wydłużyć nawet o prawie połowę. Do tego oczywiście dojdą potwierdzone już przez autorów gry DLC. Niestety, wszystkie rozszerzenia będą koncentrować się na trybie wieloosobowej zabawy.

Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us | Akcji | Naughty Dog

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje