The Last of Us Part II: Gra kontra rzeczywistość

​Najnowsza produkcja Naughty Dog wciąż wzbudza mnóstwo emocji i informacje na jej temat znaleźć można we wszystkich branżowych serwisach.

Najpierw dowiedzieliśmy się o rekordowo szybkiej sprzedaży The Last of Us Part II, która pozamiatała inne ekskluzywne produkcje na PlayStation 4, a później przyszły mniej sympatyczne informacje o zaskakująco niskiej ocenie użytkowników dla gry w serwisie metacritic, która mocno różni się od tej wystawionej przez recenzentów, a wszystko w dużej mierze przez wątki LGBT. Na szczęście powoli zostawiamy za sobą te kwestie i skupiamy się na samej rozgrywce, a dziś możemy obejrzeć wyjątkowy film porównujący prawdzie Seattle z tym przedstawionym w grze.

Reklama

Ten pojawił się na YouTube na kanale o nazwie ElAnalistaDeBits, gdzie cieszy się ogromną popularnością, bo obejrzało go już blisko 600 tysięcy użytkowników. I nic dziwnego, bo jak możemy się z niego przekonać, Naughty Dog bardzo skrupulatnie podeszło do kwestii przeniesienia prawdziwego miasta w swoją postapokaliptyczną rzeczywistość - ba, część użytkowników zgłasza w komentarzach, że udało im się znaleźć nawet przystanek autobusowy w swojej dzielnicy!

Warto więc poświęcić nieco czasu na eksplorację wirtualnego Seattle (gra daje nam zresztą taką możliwość, udostępniając fragmenty otwartego świata), bo choć w grze jest ono mocno zniszczone i powoli oddaje się w ponowne władanie matki natury, to znaleźć można w nim prawdziwe smaczki. Deweloperzy z dużą starannością odwzorowali charakterystyczne budynki, miejsca, mosty czy ulice, które pomimo postapokaliptycznych zabiegów postarzających wciąż są do rozpoznania. Ciekawe, czy komuś udało się znaleźć w grze swój własny dom, bo to musi być bardzo dziwne uczucie, szczególnie w czasie obecnej pandemii...

Zapraszamy do oglądania wideo, które jak zapewniają twórcy jest wolne od spoilerów, więc można się z nim zapoznać, nawet jeśli nie skończyliśmy jeszcze gry. Przypominamy też, że akcja drugiej części gry rozgrywa się pięć lat po niebezpiecznej podróży Joela i Ellie przez postapokaliptyczne Stany Zjednoczone. Ci decydują się w końcu osiąść na stałe w Jackson, gdzie żyją pośród innych ocalałych, ciesząc się względnym bezpieczeństwem i stabilnością. Kiedy jednak ich spokój zostaje w bestialski sposób przerwany, Ellie postanawia wybrać się w samotną podróż, aby wymierzyć sprawiedliwość.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us Part II

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy