Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

The Last Guardian: Gra została przeniesiona na PS4

​Niedawno Fumito Ueda, autor takich klasyków jak ICO i Shadow of the Colossus, zapewniał na swoim blogu, że jego nowy projekt - szykowana na PS3 gra The Last Guardian - powstaje i ma się dobrze.

Niewykluczone jednak, że tworzona od wielu lat produkcja zostanie ostatecznie wydana dopiero na PlayStation 4. Tak przynajmniej twierdzi niejaki Kenny Linder, człowiek podający się za byłego pracownika należącego do Sony brytyjskiego studia Bigbig, które jakiś czas temu zostało zamknięte. Na łamach forum NeoGAF oznajmił, że The Last Guardian to gra tworzona z myślą o PlayStation 4.

"To od dłuższego czasu gra na PS4. Nie wiem (kiedy się ukaże), ale wiem, że powstaje na Orbisa (nazwa kodowa konsoli) od dawna. Platforma docelowa była rozważana od blisko dwóch lat, ale ostatnio projekt zresetowano (robiono to już wiele razy) i przeniesiono na Orbisa" - twierdzi Linder.

Nie wiadomo niestety, na ile słowa Lindera są prawdziwe. Warto jednak zwrócić uwagę, że Fumito Ueda w swoim niedawnym wpisie zasugerował, że o The Last Guardian możemy usłyszeć całkiem niedługo. Może na PlayStation Meeting?

Dowiedz się więcej na temat: The Last Guardian | Sony | playstation 3 | przygodowe

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje