The Invincible: Polska gra na bazie prozy Stanisława Lema

​W końcu doczekaliśmy się szczegółów na temat gry The Invincible, zapowiedzianej jeszcze... w listopadzie ubiegłego roku.

Za produkcję odpowiada polskie studio Starward Industries, w którym szefem jest Marek Markuszewski, w przeszłości jeden z producentów dodatku do Wiedźmina 3.

Na Steamie pojawiła się karta produktu, a wspominany menedżer rozmawiał z inwestorami. Dowiedzieliśmy się między innymi, że tytuł ukażę się w przyszłym roku, w okolicach setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema, na bazie twórczości którego bazuje opisywany tytuł.

Lem urodził się we wrześniu, więc możemy chyba spodziewać się około roku do debiutu. Twórcy planują debiut na konsolach obecnej, jak i nadchodzącej generacji - oraz oczywiście na PC. Podobno nie jest jeszcze wykluczona jakaś forma wyłączności dla jednego z producentów lub sklepów.

Reklama

Idąc dalej, mamy nawet założenia sprzedaży: 500-700 tysięcy egzemplarzy w pierwszym roku na rynku, co brzmi dość ambitnie. Jeszcze ambitniej będzie, jeśli studio z Krakowa zdoła powiększyć budżet z pomocą wydawcy. Zainteresowane podmioty są podobno obecnie poszukiwane.

Jeśli się nie uda, to obecnie zabezpieczony budżet wynosi 7 milionów złotych na produkcję oraz dodatkowe 2 mln zł na marketing. The Invincible ma stanowić "narracyjną grę przygodową", co może oznaczać bardzo wiele, lecz nie wskazuje na zbytni nadmiar akcji, a raczej na skupienie się na historii.

Wydarzenia przedstawione będą w perspektywie pierwszej postaci, a gra powstaje na silniku Unreal Engine 4. Jak sugeruje sam tytuł, deweloperzy bazują zapewne na powieści "Niezwyciężony" z 1964 roku. Tytułowy statek ląduje na planecie Regis III w poszukiwaniach bliźniaczej jednostki - Kondora.

Załoga rozpoczyna poszukiwania, a naukowcy badają planetę. W toku dochodzenia na planecie znajdują się tajemnicze konstrukcje, przypominające ziemskie miasta. Są też wielkie owady-roboty, które zrujnowały całe życie na powierzchni - poza oceanami. Brzmi całkiem interesująco.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama