Reklama

The Game Awards z pierwszym metaverse w historii

​Geoff Keighley zaprosił na pierwszy oficjalny metaverse w historii The Game Awards. Początek rewolucji?

O zjawisku metaverse zrobiło się głośno po tym, jak Mark Zuckerberg ogłosił, co czeka w przyszłości Facebooka. Popularny portal społecznościowy stał się częścią większego przedsięwzięcia o nazwie Meta. W jego ramach gigant świata social mediów połączy wszystkie swoje usługi, wykorzystując do tego technikę rzeczywistości wirtualnej (VR) oraz rzeczywistości rozszerzonej (AR). Zamiast jedynie przeglądać internet, dzięki metaverse zagłębimy się w nim w stopniu przypominającym osobistą interakcję. Staniemy się jego częścią i jednocześnie będziemy go współtworzyć.

Reklama

Jednak powyższa idea stała się nie tylko elementem strategii rozwoju Facebooka. Geoff Keighley zaprosił do udziału w plebiscycie The Game Awards w metaverse na platformie Core, stworzonej przez Manticore Games z myślą o grach tworzonych przez samych graczy, interaktywnych doświadczeniach oraz wydarzeniach transmitowanych na żywo.

Od 9 grudnia zainteresowani będą mogli śledzić - czy też raczej wziąć udział - The Game Awards w wirtualnym środowisku Axial Tilt. To nic innego jak interaktywny świat, który służy za punkt centralny metaverse dla programistów i wydarzeń organizowanych przez Keighleya. Gracze, którzy do niego wejdą, będą nie tylko biernymi widzami. Przygotowano dla nich także szereg interaktywnych doświadczeń, dostępnych tylko w ramach metaverse. Wszystko rozpocznie się od wejścia na czerwony dywan.

Axial Tilt można już teraz pobrać za darmo z platformy Core. Gracze mogą skorzystać także z Core World, czyli czegoś w rodzaju bramki dla wszystkich graczy korzystających z Core. Z kolei samo Core można pobrać pod adresem CoreGames.com, a także w sklepie Epic Games Store. Co powiecie na wypróbowanie internetu przyszłości już dziś?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama