Reklama

The Forest: Po czterech latach zakończono wczesny dostęp

Od debiutu The Forest w ramach Early Access minęły już prawie 4 lata i twórcy nareszcie zapowiedzieli oficjalną premierę wersji 1.0.

The Forest jest grą typu survival horror, w której gracz porusza się po otwartym świecie i stara się przetrwać wśród dzikiej głuszy, pełnej niebezpieczeństw. Wcielamy się w rolę ocalałego z katastrofy lotniczej, który trafia na wyspę zamieszkałą przez krwiożercze mutanty.

Widok z pierwszej osoby i wysokiej jakości grafika zapewniła unikalne doznania, które docenili zarówno gracze i krytycy. Tytuł może pochwalić się oceną na poziomie 75/100 na opiniotwórczym serwisie Metacritic, z kolei na Steamie aż 92% wszystkich ocen jest pozytywnych.

Reklama

Na przestrzeni tych kilku lat gra doczekała się wielu usprawnień, ale spora część graczy zaczęła tracić nadzieję, że produkcja kiedykolwiek wyjdzie z fazy wczesnego dostępu. Twórcy jednak byli zdeterminowani, żeby wydać w końcu pełnoprawny, dopracowany tytuł i będzie to miało miejsce już 30 kwietnia. Jest to niespodzianka, ponieważ deweloperzy ze studia Endnight Games w ciągu ostatnich miesięcy nie publikowali zbyt wielu informacji o postępach w pracy nad projektem.

Premiera wersji 1.0 będzie wiązała się również z podwyżką ceny za tytuł z 14,99$ do 19,99$ czyli rzędu kilkunastu złotych. Twórcy zapowiedzieli wsparcie dla urządzeń VR, co zapewni jeszcze większą dawkę strachu.

Poniżej można obejrzeć jeden z trailerów The Forest:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy