The Forest: Horror od specjalistów z Hollywood

Grupa hollywoodzkich specjalistów od efektów specjalnych (pracowali m.in. nad "Tronem: Dziedzictwo" i "300") postanowiła swego czasu porzucić branżę filmową i zająć się grami.

Założone przez nich studio SKS Games koncentruje się na horrorach i właśnie zapowiedziało swoją pierwszą produkcję na pecety - The Forest. Szykujcie się na przetrwanie w strasznym lesie... Gracze wcielą się w rozbitka, który przeżywa katastrofę lotniczą w pewnym bliżej niesprecyzowanym lesie. Na początku muszą walczyć o przetrwanie, co nie jest łatwym zadaniem - trzeba najpierw ściąć drzewa, wybudować szałas, a potem zadbać o jedzenie polując na zwierzęta, rozpalić ognisko, zasadzić warzywa i nastawić pułapki.

Szybko okazuje się jednak, że w lesie nie będziemy sami - zamieszkują go tajemnicze mutanty żywiące się ludzkim mięsem. Walczyć z nimi będziemy mogli w otwartych starciach korzystając z broni lub poprzez cichą eliminację. Developerzy wśród swoich inspiracji wymieniają kultowe horrory, takie jak "Zejście" (bladzi, nadzy przeciwnicy) oraz "Nadzy i rozszarpani" (klimat dzięki zmiennemu cyklowi dnia i nocy).

The Forest będzie drugą produkcją studia SKS Games (pierwszą był horror End Night wydany tylko na iPada). Gra ukaże się jeszcze w tym roku na PC, planowane jest też dodanie gogli Oculus Rift. Twórcy starają się też umieścić swoje dzieło na Steamie, w tym celu można głosować na nie na Steam Greenlight. Poniżej znajdziecie zwiastun gry. Klimat jest!

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: The Forest | horrory

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy