The End of the Sun: Demo słowiańskiej gry zupełnie za darmo

Tematyka Słowian jest w Polsce niezwykle popularna od wielu lat. W stylu słowiańskim tworzono muzykę, literaturę czy też gry wideo. Ten ostatni dział kultury otrzyma wkrótce nowe dzieło. Otóż na Steamie pojawiła się wersja demo produkcji o Słowianach.

Od kilku lat Słowianie są w modzie

Od wielu lat w naszym kraju zakorzeniona jest moda na odkrywanie korzeni naszych przodków. Mowa tu oczywiście o Słowianach, którzy osiedlali obecne terytoria naszego kraju i sąsiadów wiele wieków temu. Mnóstwo osób zainteresowało się także mitologią Słowian. Duży wpływ na to miały utwory hip-hopowe z wytwórni StoProRap oraz produkcji Donatana, który wraz z "Cleo" stworzył ogólnopolski hit "My Słowianie", kwalifikujący się nawet do Konkursu Eurowizji w 2014 roku.

Reklama

Dzięki tym zjawiskom ludzie zaczęli badać dzieje przodków zamieszkujących dawniej Europę Środkowo-Wschodnią. Również twórcy powieści, seriali czy gier często inspirowali się tematami związanymi ze Słowianami. Niedawno na Steamie pojawiła się wersja demonstracyjna ciekawego tytułu. Jest to gra opowiadająca o tej grupie.

Nowa gra o Słowianach

Produkcja, o której wspominamy to "The End of the Sun". Producentem jest studio The End of the Sun Team. Gra powstała między innymi dzięki wsparciu użytkownikom serwisu Kickstarter.com. To oni uzbierali ponad 18 tysięcy dolarów na cel, którym było stworzenie rozgrywki traktującej o ludach Europy Środkowo-Wschodniej. W końcówce stycznia w sieci pojawiła się próbna wersja. Na karcie gry na Steam możemy przeczytać zarys fabuły.

Premiera pełnej wersji zaplanowana jest na czwarty kwartał tego roku. Jak dotąd na Steamie nie ma żadnych recenzji od użytkowników, więc trudno stwierdzić, jakie oczekiwania będą stawiane przed twórcami.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama