Reklama

The Elder Scrolls Online - potwierdzono: będzie abonament

​W czasach, gdy niemal wszystkie MMO przechodzą na model F2P, wydawanie gry opartej na abonamencie wydaje się nie tyle szaleństwem, co głupotą, o czym boleśnie przekonało się niedawno EA wraz ze swoim Star Wars: The Old Republic.

Mimo to ZeniMax Online idzie pod prąd i ujawniło, że The Elder Scrolls Online wymagać będzie opłacania miesięcznej subskrypcji.

W rozmowie z serwisem GameStar Matt Firor, prezes ZeniMax Online, zdradził, że aby móc swobodnie grać w The Elder Scrolls Online trzeba będzie opłacać miesięczny abonament w wysokości 12,99 euro (około 55 zł). Gracze mogą jednak oczekiwać zniżek, jeśli wykupią subskrypcję np. na pół roku. W pakiecie z samą produkcją otrzymamy miesiąc darmowej rozgrywki.

Czy jednak wprowadzenie abonamentu w The Elder Scrolls Online to dobry pomysł w czasach, gdy coraz więcej sieciówek przechodzi na F2P? Firor nie ma wątpliwości, że tak.

Reklama

Twierdzi, że postawienie na mikrotransakcje i obowiązek płacenia za dostęp do określonych lokacji czy misji zaburzyłby poczucie wolności w czasie zabawy, z której słynie przecież "singlowa" seria. Uiszczając miesięczną subskrypcję użytkownicy mogą udać się w dowolne miejsce w wirtualnym świecie i podejmować się różnych aktywności. Po prostu nic ich nie będzie ograniczać.

O tym, czy koncepcja ZeniMax Online się sprawdzi, przekonamy się zapewne dopiero kilka miesięcy po premierze The Elder Scrolls Online.

Dowiedz się więcej na temat: The Elder Scrolls Online | MMORPG | World of Warcraft | F2P | ZeniMax Online

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje