Test Drive Unlimited Solar Crown zapowiedziane

​Już od marca wiemy, że powstaje nowa odsłona zasłużonej serii wyścigowej Test Drive Unlimited. Teraz poznaliśmy szczegóły na temat nowej produkcji: pełny tytuł to Test Drive Unlimited Solar Crown. Detale nadal są jednak skąpe, ponieważ nie ujawniono nawet listy platform docelowych.

Gra na pewno trafi na PC, ponieważ na Steamie dostępna jest już karta produktu. Tutaj czytamy, że ponownie pojeździmy w otwartym świecie, by "prowadzić życie w luksusie", gdzie najważniejszy jest "status społeczny". Wygląda więc na to, że zajmiemy się głównie szpanowaniem za kółkiem.

Prace nadzoruje podobno sam Alain Jarniou, który zajmował się jeszcze Test Drive Unlimited z 2007 roku, a później także WRC 5 oraz FlatOut 4. Z całą pewnością nie zabraknie komponentu sieciowego, ponieważ - jak czytamy - "gracze będą rywalizowali ze sobą na ulicach Solar Crown".

Reklama

Wydawcą jest firma Nacon z Francji. To nowa nazwa Bigben Interactive, które ma w dorobku całkiem sporo tytułów ze "średniej półki", jak The Sinking City, Rugby 20, Farmer's Dynasty, Warhammer: Chaosbane i tak dalej.

Za produkcję odpowiada studio KT Racing - Kylotonn z Paryża, które od dłuższego czasu zajmuje się gatunkiem, tworząc ostatnio TT Isle of Man 2, a wcześniej FIA European Truck Racing Championship z ciężarówkami, czy też rajdowy cykl WRC , który w ubiegłym roku pojawił się w ósmej odsłonie.

Dwie odsłony Test Drive Unlimited stanowiły wyścigi w otwartym świecie, który to gatunek przejęła obecnie Forza Horizon. Druga odsłona część się w 2011 r. za sprawą Eden Games, przenosząc akcję na wyspy Oahu oraz Ibiza. Do dyspozycji mieliśmy trzy kategorie pojazdów, z motorami włącznie.

Można bezpiecznie zakładać, że Solar Crown podąża podobną ścieżką, oferując tropikalne wyspy do eksploracji za kierownicami drogich samochodów. W grudniu 2016 roku BigBen - właściciel praw - chwalił się sprzedażą około 1,8 miliona egzemplarzy dwóch pierwszych części TDU.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Test Drive Unlimited Solar Crown
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy