Reklama

Terraria: Prace nad kontynuacją wielkiego hitu wstrzymane

​Wydana w 2011 roku Terraria stała się jednym z największych hitów ostatnich lat. Niestety prace nad jej kontynuacją zostały anulowane.

Przygodowa gra akcji z otwartym światem zdobyła serca graczy przy okazji swojej premiery w 2011 roku. Produkcja od studia Re-Logic urzekała prostotą i grywalnością, notując jedną z najlepszych średnich ocen w tamtym czasie. Mimo prawie siedmiu lat na karku nadal cieszy się sporą popularnością, dlatego wielu graczy z wielką nadzieją i równie wielkimi oczekiwaniami zapatrywało się na kontynuację tytułu - Terraria: Overworld, która była zapowiedziana już ponad 3 lata temu.

Niestety niedawno pojawiły się smutne doniesienia. Prace nad Terraria: Overworld zostały anulowane. Deweloperzy na oficjalnym forum gry poinformowali, że zaistniałe okoliczności zmusiły twórców do wstrzymania prac nad kontynuacją hitu z 2011 roku. W obszernym komunikacie wyjaśniono, że pomimo postępu w rozwoju, nie były one wystarczająco zadowalające i pojawiły się obawy co do jakości produktu.

Reklama

Na przestrzeni kilku lat produkcji twórcy mierzyli się z różnymi problemami, między innymi zmieniała się ekipa zajmująca się tytułem. W trosce o fanów podjęto decyzję o ostatecznym zaprzestaniu rozwoju projektu, a dotychczasowe efekty mają potencjalnie znaleźć zastosowanie przy tworzeniu innych gier.

Deweloperów z Re-Logic trzeba przede wszystkim pochwalić za odważną decyzję, na którą zdecydowałoby się niewielu innych twórców. Anulowanie prac na projektem na pewno jest trudnym momentem, ale miejmy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje przy tworzeniu innych tytułów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy