Reklama

TERA doczeka się wersji konsolowych

​Firma En Masse Entertainment poinformowała, że wydana w 2012 roku na PC nastawiona na sieciową zabawę TERA trafi na Xbox One i PlayStation 4.

Na platformach Microsoftu i Sony twórcy zastosują model F2P. To oznacza, że - tak jak na komputerach osobistych - posiadacze konsol zagrają za darmo, aczkolwiek pojawią się opcjonalne mikropłatności.

Szczegółów na temat wersji Xbox One i PlayStation 4 nie podano jednak zbyt wielu. Pewnym jest, że autorzy od zera przygotują sterowanie dostosowane do padów, choć już edycja PC pozwala skorzystać z zewnętrznych kontrolerów.

W planach są oczywiście testy wydań konsolowych. Zamknięta beta odbędzie się w bliżej niesprecyzowanym terminie, ale już można się do niej zapisać - aby móc sprawdzić grę, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej projektu (TUTAJ).

Reklama

TERA ukaże się na Xbox One i PlayStation 4 jeszcze w tym roku, aczkolwiek nie podano konkretnego terminu debiutu. Jednym z najważniejszych elementów produkcji jest zręcznościowy system walki, w którym podczas starć należy miedzy innymi wykonywać uniki i w dynamiczny sposób wyprowadzać ciosy.

Poniżej można obejrzeć pierwszy zwiastun konsolowych wersji gry:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama