Tencent nabywa polską spółkę 1C Entertainment

Polska grupa deweloperska z branży gier wideo 1C Entertainment S.A. poinformowała dzisiaj o przejęciu spółki przez chiński Tencent.

Transakcja została sfinalizowana na podstawie umowy z końca listopada 2021 r, w której Tencent zgodził się objąć wszystkie akcje będące dotychczas w posiadaniu 1C, czyli byłej spółki macierzystej 1C Entertainment, i tym samym pakiet większościowy w polskiej spółce i jej spółkach zależnych.

Ponadto, 1C Entertainment oraz jej spółki córki z "1C" w nazwie mają je zmienić w ciągu sześciu miesięcy od zawarcia umowy. Szczegóły zostaną przekazane prasie i partnerom w oddzielnych komunikatach. 1C Entertainment oczekuje na moment dołączenia do rodziny Tencent i ma nadzieję skorzystać na licznych synergiach pomiędzy oboma podmiotami.

1C Entertainment - informacje

Reklama

1C Entertainment to międzynarodowa grupa z siedzibą główną w Warszawie i filiami w Europie, które działają w branżach produkcji, dystrybucji i usług dla twórców gier wideo. Grupa 1C z powodzeniem wydała ponad 100 gier wideo, w tym powszechnie docenione przez krytyków serie King’s Bounty, Men of War i Space Rangers. Grupa wydaje gry wideo na wszystkie platformy w formie cyfrowej i pudełkowej za pośrednictwem globalnej sieci partnerów.

W skład grupy 1C Entertainment wchodzą:

  • QLOC, który świadczy najwyższej jakości usługi dla największych graczy w branży gier wideo - EA, Capcom, Warner Bros., CD PROJEKT RED, Activision, BANDAI NAMCO Entertainment i wielu innych. Szeroka oferta QLOC zawiera współprodukcję, testowanie i lokalizację gier. W dorobku spółki znajdują się takie bestsellery jak Devil May Cry, Dark Souls Remastered, Mortal Kombat, Cyberpunk 2077, Hellblade i wiele innych.
  • Muve, który świadczy usługi cyfrowej dystrybucji gier wideo za pośrednictwem rozbudowanej sieci partnerów afiliacyjnych w Europie oraz zajmuje się także sprzedażą detaliczną gier w wersji pudełkowej i cyfrowej, oraz innych produktów fizycznych (m.in. gier planszowych, gadżetów).      
  • Cenega - spółka na rynku dystrybucji gier wideo w Europie Środkowej i Wschodniej oraz jedyna spółka w regionie oferująca takie usługi w więcej niż jednym kraju. Działalność spółki to  także produkcja i dystrybucja towarów związanych z popkulturą (np. puzzli, odzieży itp.) w ramach marki Good Loot oraz kompleksowe usługi marketingowe i PR-owe dla produktów cyfrowych pod marką agencji Yagamedia.
INTERIA/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Cenega
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy