Telltale Games pracuje nad wirtualną wersją "Pieśni lodu i ognia"?

​Napisany przez George’a R.R. Martina cykl "Pieśń lodu i ognia" doczekał się dwóch, całkiem dobrych, ale nie wybitnych, dużych produkcji - strategii oraz RPG-a od studia Cyanide.

Jeśli jednak wierzyć informacjom - niestety nieoficjalnym - które pojawiły się w sieci, wkrótce powstanie jeszcze jedna wirtualna adaptacja. I to nie od byle kogo, bo od twórców epizodycznego The Walking Dead!

Serwis IGN powołując się na "wiele źródeł" twierdzi, że studio Telltale Games pracuje nie tylko nad drugim sezonem The Walking Dead i nowymi odcinkami The Wolf Among Us - kolejnym projektem ekipy jest ponoć produkcja bazująca na "Grze o Tron" i cyklu "Pieśń lodu i ognia".

Informatorzy nie byli jednak w stanie sprecyzować czy gra opierać się będzie przede wszystkim na serialowej adaptacji książek, czy też na powieściowym oryginale. Niestety developerzy nie chcą komentować tych doniesień.

Oczywiście są to tylko plotki i należy podchodzić do nich z dystansem. Warto jednak podkreślić, że całkiem niedawno Dan Connors, dyrektor generalny Telltale Games, stwierdził, że "nie może się doczekać" zapowiedzi nowej gry, która bazować ma na "wymarzonej marce". Na książkach Martina?