Teksańska masakra powraca w formie gry? Ten tytuł rozpali wyobraźnie wielu

Gry z gatunku horror bardzo licznie pojawiają się na rynku każdego roku. Wielu twórców angażuje się w tego typu produkcje z uwagi na rosnący popyt. Teraz w sieci opublikowano zwiastun nowej gry grozy, która jest adaptacją słynnego filmu.

Horror sprzed niemal pół wieku przeszedł do historii kina

Seria filmów "Teksańska masakra piłą mechaniczną" zapoczątkowana została niemal pół wieku temu, bo w 1974 roku. Reżyserem pierwszej części horroru był Tobe Hooper. Film opowiadał o psychopatycznym mordercy zwanym Leatherface. Mężczyzna grasuje po swoich okolicach z piłą maszynową i atakuje przypadkowe osoby.

Ofiarami w pierwszej części są nastolatkowie, którzy wybrali się do Teksasu. Film niespodziewanie okazał się być wielkim hitem kinowym. Hooper wcześniej nie był bardzo rozpoznawalnym reżyserem, a dzięki horrorowi zyskał międzynarodową sławę.

Reklama

Po dwunastu latach fani doczekali się drugiej części serii. Od 1990 roku kolejne produkcje były reżyserowane przez różnych twórców. Ostatnią dotychczasową produkcją o charakterystycznym mordercy był film "Leatherface", będący prequelem całej serii. Film miał swoją premierę na "wielkim ekranie" w 2017 roku. Okazuje się, że twórcy gier wideo spostrzegli potencjał serii na przeniesienie do wirtualnego świata. W sieci pojawił się krótki zwiastun nadchodzącej produkcji.

"Teksańska masakra..." w formie gry wideo? Tak, właśnie nadchodzi

Za produkcję gry będzie odpowiadało studio Sumo Digital. Firma miała w przeszłości na swoim koncie już kilka hitów. Do jej dzieł należy między innymi Virtua Tennis 2009F1 2009, czy seria gier o sympatycznym Sonicu. Poprzednią grą wyprodukowaną przez studio było Hood: Outlaws & Legends z 2021 roku. Teraz wiemy, że Sumo Digital stworzy grową adaptację legendarnego filmu.

Zwiastun nam niewiele mówi, ale możemy wywnioskować, że nie będzie to bardzo zaawansowana technologicznie produkcja. Grafika jest raczej przeciętna na zaprezentowanym fragmencie, a raczej w tego typu zwiastunach twórcy pokazują swoje walory. Testy gry mają ruszyć już w maju, a premiera zaplanowana jest na 15 sierpnia tego roku. Prawdopodobnie do tego czasu otrzymamy znacznie więcej informacji na temat "The Texas Chain Saw Massacre".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama