Reklama

Tekken 7 najlepiej sprzedającą się odsłoną serii

​Tekken to obok Mortal Kombat i Street Fightera jedna z najpopularniejszych bijatyk w historii. A jej ostatnia odsłona to prawdziwy przebój.

Katsuhiro Harada, kiedyś producent, a obecnie reżyser serii Tekken, pochwalił się na Twitterze wynikami sprzedaży ostatniej, siódmej odsłony. Tekken 7 do tej pory rozszedł się w nakładzie 9 milionów egzemplarzy, co zapewnia mu pierwsze miejsce wśród wszystkich części tego cyklu. Wszystkie gry z "Tekken" w nazwie sprzedano dotychczas w liczbie 53 milionów kopii.

W listopadzie twórcy informowali, że Tekken 7 sprzedał się w nakładzie 8 milionów egzemplarzy, co oznacza, że w ciągu ostatniego półrocza rozszedł się kolejny milion. To o tyle interesujące, że mówimy o grze, której premiera miała miejsce w... 2015 roku. Do tak długofalowego sukcesu przyczyniła się z pewnością siła samej marki, ale także promocje, na które można dosyć często natrafić m.in. w sklepach oferujących gry w postaci cyfrowej.

Reklama

Tekken - seria bijatyk z długą historią

Tekken to seria bijatyk, której początki sięgają 1994 roku. Jej pierwsze odsłony królowały w salonach z automatami. W późniejszych latach przenoszono ją na kolejne platformy: PlayStation, PlayStation 2, GameBoy Advance, PSP, PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

Tekken 7 ukazał się dokładnie 2 czerwca 2017 roku, w wersjach na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One (oczywiście można w niego zagrać także na next-genach w ramach wstecznej kompatybilności). Warto nadmienić, że jest to pierwsza odsłona, w której wystąpiła postać z... Polski. To Lidia Sobieska, fikcyjna bohaterka, będąca w świecie gry szefową polskiego rządu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy