Reklama

Tekken 7: Hakerzy pokonali zabezpieczenia twórców gry

Wygląda na to, że dla sprytnych "piratów" złamanie nawet najbardziej wyśrubowanych zabezpieczeń, to tylko kwestia czasu. W przypadku Tekkena nie trwało to zbyt długo.

A żeby było ciekawiej, crackerzy uporali się z zabezpieczeniami w rekordowo krótkim czasie. Tekken jest tytułem nie tylko świetnie ocenianym, ale również bardzo dobrze zoptymalizowanym na pecetach (na konsolach jest gorzej, choć to wynika już wyłącznie z ich słabej mocy obliczeniowej).

Nie dziwi więc, że jego twórcy, Bandai Namco, postanowili go zabezpieczyć. Problem w tym, że hakerzy potrzebowali na złamanie zabezpieczeń zaledwie cztery (lub - według innych źródeł - pięć) dni. Oznacza to, że jest to albo najszybciej złamany tytuł z Denuvo, albo jeden z trzech najszybciej złamanych (obok Resident Evil VII i Rime, które poddały się po pięciu dniach).

Reklama

Lista wciąż niezłamanych gier z Denuvo nie jest jednak pusta, bo ciągle znajdują się na niej choćby Warhammer 40,000: Dawn of War III, Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands, For Honor, Dead Rising 4, Titanfall 2  czy Sniper Elite 4.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama