Reklama

Tegoroczny Battlefield z trybem battle royale?

Do sieci trafiły niepotwierdzone doniesienia sugerujące, że DICE pracuje nad trybem battle royale, który może pojawić się w tegorocznej odsłonie cyklu Battlefield.

Serwis VentureBeat - powołując się na pragnących zachować anonimowość informatorów - twierdzi, że twórcy serii strzelanek przygotowują wariant bazujący na mechanizmach zabawy rozpowszechnionych przez PlayerUnknown’s Battlegrounds. W opcji setka graczy walczy o przetrwanie na wyznaczonym terenie.

Źródła portalu podkreślają jednak, że prace nad trybem znajdują się na bardzo wczesnym etapie - developerzy z DICE mają na razie jedynie prototyp. W związku z tym nie wiadomo, czy zdążą przed premierą nowej odsłony cyklu Battlefield.

Niewykluczone więc, że wariant nie pojawi się w grze w dniu debiutu. Istnieje możliwość, że zostanie wprowadzony do produkcji w późniejszym terminie - na przykład w ramach darmowej aktualizacji lub płatnego dodatku. W skrajnym przypadku może trafić do kolejnej części lub przekształcić się w osobny tytuł.

Reklama

Oczywiście na razie do powyższych doniesień należy podchodzić z pewnym dystansem. Poproszeni o komentarz przez dziennikarzy VentureBeat przedstawiciele firmy Electronic Arts - właściciele marki - odmówili wypowiedzi.

Faktem jest jednak, że battle royale podbija serca graczy, czego dowodem jest popularność PUBG oraz Fortnite: Battle Royale. Nie byłoby wiec w tym nic dziwnego, gdyby zechciano zaimplementować wariant w kolejnej odsłonie Battlefield, co sugerowali niedawno analitycy branżowi.

Co ciekawe, z niepotwierdzonych informacji sprzed kilku dni wynikało, że podobny tryb znajdzie się w Call of Duty: Black Ops IIII. Opcja rzekomo wypełni lukę po kampanii fabularnej, której zabraknie w tytule.

Dotychczas nie ujawniono żadnych oficjalnych szczegółów na temat nowej części serii rozwijanej przez studio DICE. Z nieoficjalnych przecieków i spekulacji wynika, że gra otrzyma nazwę Battlefield V i zostanie osadzona w czasach II wojny światowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy