Reklama

Tegoroczna premiera PS5 niezagrożona. Trwa masowa produkcja konsol

​CEO Sony interactive Entertainment, Jim Ryan przyznał w wywiadzie, że debiut PlayStation 5 nie jest w żadnym stopniu zagrożony natomiast produkcja konsol trwa już w najlepsze.

Premiera następcy najlepiej sprzedającej się konsoli obecnej generacji ma nastąpić pod koniec bieżącego roku. Wprawdzie jakiś czas temu pojawiły się niepokojące informacje odnośnie przełożenia tej daty ze względu na pandemię COVID-19, aczkolwiek wielokrotnie zapewniano, iż debiut nie jest zagrożony.

Tak dzieje się tym razem, a tym razem słyszymy to z ust samego szefa Sony interactive Entertainment, Jimmy’ego Ryana, który udzielił ostatnio szeregu wywiadów. Szef japońskiego giganta przyznał, że zamierzają wydać PS5 w okresie świątecznym i to na całym świecie nie tylko w Japonii. “Chcemy zrealizować to zamierzenie i będzie to mocne uderzenie" - przekonuje Ryan w rozmowie z serwisem  GamesIndustry.biz.

Reklama

Z kolei w rozmowie z BBC potwierdził, że koronawirus nie wpłynie negatywnie na dostawy PlayStation 5 do sklepów, ani nie zmieni się jego cena. Co ciekawe w rozmowie z Financial Times stwierdził, iż masowa produkcja konsol już trwa oraz będzie zapewne kontynuowana również przez całe lato.

Wychodzi więc na to, że fani Sony mogą spać spokojnie czekając na nadchodzące wydarzenie. Cena to ważna sprawa zaś Jim Ryan powiedział, że PS5 nie będzie tanią konsolą. "Myślę, że najlepszym wyjściem jest zaproponowanie odpowiedniej wartości. Niekoniecznie mam tu na myśli najniższą cenę"  - powiedział Ryan.

Jednocześnie dodał, iż wartość to połączenie wielu rzeczy, ale w ich przypadku oznacza to gry w tym ich jakość. Kluczową sprawą pozostaje w jego ocenie również to jak konkretne produkcje wykorzystają potencjał nadchodzących platform sprzętowych. Jeśli spekulacje okażą się prawdziwe to powinniśmy nastawiać się na 500 dolarów, jakie przyjdzie nam zapłacić za piątkę w dniu jej debiutu.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje