Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Techland zmierza na giełdę?

​Techland od dłuższego czasu zapewniał, że nie ma ambicji debiutować na giełdzie, lecz zaczął nagle publikować wyniki finansowe - czego jako prywatna działalność robić nie musi. To skłoniło analityków do rozważań, że parkiet w Warszawie jest perspektywą dużo bliższą niż mogło się wydawać.

Teraz sami menedżerowie studia przestali już kategorycznie zaprzeczać i przyznali na otwarciu nowej siedziby we Wrocławiu, że coś jest na rzeczy. Najpierw trzeba jednak ukończyć prace nad Dying Light 2, kolejną wysokobudżetową produkcją opowiadającą o sztuce skakania w świecie pełnym zombie.

Reklama

"W tej chwili jest pełne skupienie na produkcie, nie rozpatrujemy takich opcji jak giełda. Profesjonalizujemy firmę, jest nam to potrzebne - firma ma prawie 400 osób. Jest to kierunek zbieżny z tym, gdybyśmy chcieli kiedyś wejść na giełdę" - mówił prezes i właściciel firmy, Paweł Marchewka.

"Na pewno po wydaniu Dying Light 2 będzie taki okres, kiedy tego skupienia będzie mniej i wtedy możemy różne opcje rozważyć. Jeżeli będziemy chcieli się tak mocno rozwinąć, z tak dużymi projektami i tak dużą liczbą projektów, która przekroczy nasze możliwości finansowe, to jednym z ciekawych rozwiązań jest giełda" - dodał jeden z najbogatszych Polaków według magazynu Forbes.

"Chcemy sami mieć dobrą historię do opowiedzenia inwestorom, a nie myśleć o tym, co może się wydarzyć na rynku. Ta historia będzie dużo lepsza do opowiedzenia po wydaniu Dying Light 2" - wtórował mu Karol Bach, odpowiedzialny w Techlandzie za kwestie finansowe.

Nie jest większą nowością, że Techland pracuje obecnie także na drugą produkcją, za którą odpowiada zespół w Warszawie. Ten tytuł to całkiem nowa licencja w świecie fantasy, lecz o budżecie porównywalnym z pieniędzmi przeznaczanymi na Dying Light 2. Teraz poznaliśmy kilka szczegółów.

"Nie mówimy, że kolejny sukces po tym debiucie to perspektywa pięciu lat. Mamy studio w Warszawie, które równolegle pracuje nad drugim tytułem, osobnym IP. Myślę, że ta druga gra może zostać wydana rok, dwa lata po debiucie Dying Light 2" - zapowiedział Bach.

Dowiedz się więcej na temat: Techland

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje