Reklama

Techland rozdaje gry z okazji 30. urodzin

Ale ten czas leci! Wrocławski deweloper i wydawca skończył trzydzieści lat.

W ubiegłym tygodniu Techland wyemitował kolejny, piąty już odcinek cyklu Dying 2 Know. Tym razem nie tylko dowiedzieliśmy się nieco więcej o gwoździu programu, czyli nadchodzącym Dying Light 2: Stay Human, ale także poznaliśmy plany wrocławskiego dewelopera i wydawcy dotyczące jubileuszu trzydziestolecia.

Techland świętuje trzydzieste urodziny chyba w najlepszy sposób, w jaki tylko może, czyli... rozdając gry. Już teraz, aż do 9 grudnia, do godz. 19:00, z platformy GOG.com pobierzecie Crime Cities, zaś po 9 grudnia na Steamie dodacie do swojej biblioteki zupełnie za darmo Call of Juarez: Gunslinger.

Reklama

Crime Cities to futurystyczna strzelanka wydana w 2000 roku. Wcielamy się w niej w policjanta Garma Tigera, który wyrusza do systemu planetarnego Pandemia, aby rozprawić się z tamtejszymi gangsterami. Co ciekawe, w grze nie tylko biegamy i strzelamy, ale także latamy policyjnym radiowozem przyszłości.

Z kolei Call of Juarez: Gunslinger to czwarta część serii pierwszoosobowych strzelanek Techlandu, przenoszących nas na Dziki Zachód. Przemierzamy w niej pełen przemocy świat, polując na takie legendy, jak Billy Kid, Pat Garrett czy Jesse James. Gra ukazała się w 2013 roku.

W najnowszym odcinku Dying 2 Know zobaczyliśmy także kwadrans materiału wideo z drugiej części postapokaliptycznej, survivalowej gry akcji. Co najważniejsze, Techland potwierdził, że aktualna data premiery tej produkcji nie jest już zagrożona. FPS z zombie w rolach głównych trafi do sklepów 4 lutego, w wersjach na wszystkie liczące się obecnie platformy: PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Switch.

Techland to jedna z największych firm w polskiej branży gier wideo. Założona w 1991 roku, początkowo specjalizowała się w tworzeniu nie tylko gier, ale także oprogramowania - słowników i translatorów. Później przedsiębiorstwo skoncentrowało się na wydawaniu i tworzeniu rozrywki stricte dla graczy. Pierwszą grą w portfolio wrocławskiej spółki jest wydane w 1995 roku Prawo Krwi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy