Techland obiecuje, że Dying Light 2 nadal powstaje

​Po ostatnim opóźnieniu daty premiery Dying Light 2 (w styczniu), polskie studio Techland postawiło na całkowitą ciszę w temacie tej produkcji, na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy radząc sobie tylko z plotkami na temat stanu prac oraz osoby Chris Avellone, który był zaangażowany w prace.

Widząc jednak inne przykłady z naszego podwórka (Cyberpunk 2077), taka praca w zaciszu studia jest zapewne całkiem logicznym posunięciem, a sprawy z całą pewnością nie ułatwiała globalna pandemia koronawirusa. Teraz głos zabrał jednak główny projektant, były dziennikarz i raper Tymon Smektała.

Ten na oficjalnym kanale Discord nie powiedział zbyt wiele. Zapewnił jedynie, że w przyszłym roku możemy spodziewać się nowych wieści na temat tytułu. To nie będzie jednak większym zaskoczeniem, bo kiedyś grę trzeba wydać, a produkcje zapowiedziano na targach E3 w 2018 roku.

Reklama

"Jest, k***a, totalna rozsypka. Kierunek fabularny, kierunek gameplayowy, non stop zmieniają się fundamentalne reguły mechanik. Morale leżą, bo oni (szefostwo - dop. red.) absolutnie nie mają pojęcia, co robią" - tak o grze mówili anonimowi deweloperzy jeszcze  w maju obecnego roku.

Jak wiemy nie od dzisiaj, fabułę produkcji przygotowuje doświadczony Chris Avellone. Ten miał rzekomo napisać interesujący scenariusz, który jednak nijak nie pasuje do realiów otwartego świata gry. Został więc znacząco zmodyfikowany oraz okrojony i nie przypomina już pierwszych założeń.

Ten sam Chris Avellone wkrótce natknął się jednak na własne problemy - oskarżenia o molestowanie seksualne. Techland szybko otrzymał więc idealną wymówkę i błyskawicznie odciął się od dewelopera. Była to jednak kolejna rysa na wizerunku Dying Light 2, które nie miało łatwego roku.

Polskie studio oczywiście zaprzeczało, jakoby miało jakieś większe problemy z grą. Już jednak styczniowe opóźnienie - bez podawania nowej daty - sugerowało, że coś jest na rzeczy. Zwłaszcza, że mija już prawie cały rok, a gry nadal nie widać. Rok na dokończenie tytułu, który nie ma kłopotów?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dying Light 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy