Team Fortress 2 z nowym rekordem graczy na serwerach

​Team Fortress 2 zadebiutował w 2007 i mimo upływu lat nadal przyciąga uwagę graczy, chociaż ta w ostatnim czasie mogła nieco spaść ze względu na obecność botów. Jak jednak pokazują statystyki SteamDB gra wciąż ma się świetnie i zdołała pobić swój poprzedni rekord w ilości jednocześnie aktywnych graczy na serwerach.

25 czerwca 2021 roku do produkcji zalogowało się 151 253 osób, bijąc wcześniejszy wyczyn z grudnia ubiegłego roku, który wynosił 147 360 użytkowników. Nie jest do końca jasne, czemu tytuł przyciąga aż tak spore zainteresowanie wskazuje się tutaj na wprowadzono niedawno aktualizację zdaniem deweloperów likwidującą kłopot przytoczonych botów, przez które od gry odchodzili głównie weterani serii.

Z drugiej strony nagły peak może wynikać właśnie z aktywności botów, których autorzy znaleźli nowy sposób na obejście zabezpieczeń. Należy przypomnieć, iż udostępniona pod koniec 2020 roku aktualizacja sprawiła, że na serwerach przebywało ponad 130 tysięcy użytkowników jednocześnie, ale wtedy do statystyk wliczano jeszcze boty. Za tamtejszy wyczyn odpowiadało także okolicznościowe wydarzenie Scream Fortress XII inspirowane Halloween.

Reklama

Pakiet dodawał 4 mapy (Megalo, Bloodwater, Hassle Castle i Moldergrove), 22 przedmioty kosmetyczne, 15 barw wojennych oraz 19 efektów. Nie trudno nie odnieść wrażenia, że Team Fortress 2 od paru lat nie jest dla Valve zbyt ważnym projektem, które woli rozwijać Counter-Strike: Global Offensive.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy