​Tchia na oficjalnym gameplayu. Jest magicznie i bajkowo

W sieci ukazał się już oficjalny gameplay z nadchodzącej przygodowej gry "Tchia" produkowanej przez niezależne studio Awaceb. Tytuł zapowiada się intrygująco. Czy ma szansę wkupić się w łaski graczy i nieoczekiwanie podbić rynek?

Tchia to przygodowa gra z otwartym światem, w której przyjdzie nam zetknąć się z tropikalną przygodą opartą na szybowaniu, żegludze, pływaniu i wspinaczce, a wszystko to w majestatycznym, kolorowym świecie inspirowanym kulturą Nowej Kaledonii - wyspy położonej na Oceanie Spokojnym.

W rozgrywce wcielimy się w Tchię, tytułową protagonistkę, której nadrzędnym zadaniem jest uratowanie ojca z rąk Meavora, tyrana panującego nad całym archipelagiem. Nasza bohaterka posiada unikalne umiejętności - potrafi bowiem przejąć kontrolę nad zwierzęciem lub przedmiotem. Dzięki temu jest w stanie w szybszy i prostszy sposób eksplorować utopijny świat zaprojektowany przez deweloperów.

Reklama

Kolorowa grafika i magiczny świat. Czy Tchia podbije rynek gier?

Na oficjalnym gameplayu deweloperzy chwalą się mechanikami, które udało się zaimplementować w tej grze. Te mają opierać się na dosyć zaawansowanej fizyce, która pozwoli na dowolną wspinaczkę, majestatyczną żeglugę i ciekawie odwzorowane pływanie, jak również realistyczne granie na ukulele.

Oprócz tego rozgrywka nasycona będzie licznymi przerywnikami filmowymi, które podkręcać będą klimat i nastrój. W połączeniu z intrygującą ścieżką dźwiękową i bajkową konwencją graficzną, niczym z produkcji Disneya, Tchia może być nieoczekiwanym hitem gamingowym tego roku.

Tchia zadebiutuje na platformach: PlayStation 4, PlayStation 5, jak również na PC. W tym ostatnim przypadku będzie to ekskluzywna premiera w serwisie Epic Games Store. Oficjalna premiera przewidziana jest na wiosnę 2023 roku.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy