Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Take-Two zablokowało prace nad modyfikacją przenoszącą mapę Red Dead Redemption do GTA V

Jakiś czas temu grupa fanów ogłosiła, że pracuje nad przeniesieniem mapy z pierwszej odsłony Red Dead Redemption do komputerowego wydania Grand Theft Auto V. Teraz okazało się, że projekt wstrzymano na prośbę firmy Take-Two.

Tuż przed weekendem odpowiedzialny za projekt zespół White Team udostępnił pierwszy zwiastun modyfikacji. W nagraniu autorzy pokazali, co udało im się dotychczas przygotować. Niestety film bardzo szybko został usunięty z serwisu YouTube.

Reklama

Za prośbą o skasowanie materiału stoi Take-Two, które posiada prawa zarówno do Red Dead Redemption, jak i Grand Theft Auto V. Koncern na tym nie poprzestał - czuwający nad modem programista o pseudonimie Mr. Leisurewear na łamach forum GTA Forums poinformował, że prawnicy firmy skontaktowali się z nim i zażądali wstrzymania wszelkich prac.

Rozwijany przez grupę fanów projekt był bardzo ambitny. Twórcy zamierzali odtworzyć w piątej odsłonie gangsterskiego cyklu mapę ze słynnego wirtualnego westernu. Otrzymalibyśmy cały teren z oryginalnej gry, choć bez zadań fabularnych.

Trudno na razie stwierdzić czy modyfikacja kiedyś powróci, ale wydaje się to mało prawdopodobne. Sam Mr. Leisurewear zaznaczył jednak, że nie planuje pozbywać się tego, nad czym pracował przez ponad trzy lata. Kto wie, może mod kiedyś jednak powstanie?

Dowiedz się więcej na temat: Red Dead Redemption

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje