Take-Two wycofuje się z kupna Codemasters. Studio ma trafić do EA

​Take-Two wycofuje się z oferty przejęcia Codemasters i jedynym liczącym się w tym wyścigu graczem pozostaje Electronic Arts, które nabędzie studio za 1,2 miliarda dolarów.

W ubiegłym roku pojawiła się informacja o kupnie doświadczonego w grach wyścigowych studia Codemasters przez Take-Two, które z kolei odpowiada za takie serie jak Grand Theft Auto czy Red Dead Redemption.

Wydawało się, że wszystko zostało dopięte niemal na ostatni guzik i przeprowadzenie transakcji jest tylko kwestią czasu, aczkolwiek według doniesień przekazanych przez Eurogamera, Take-Two wycofało swoją propozycję i nie zamierza złożyć nowej. Dlaczego?

Otóż Electronic Arts, które kilka miesięcy temu także było w grze o wyścig, zaproponowało Codemasters większe pieniądze, w tym przypadku 1,2 miliarda dolarów. Warto zaznaczyć, że w ofercie Take-Two umieszczono zapis umożliwiający wycofanie propozycji, jeżeli Codemasters nie zwoła zebrania z akcjonariuszami do 12 stycznia.

Reklama

Oczywiście oznacza to, że jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie EA przejmie Codemasters, a finalizacja tej transakcji jest spodziewana w pierwszym kwartale 2021 roku. Nabycie przez Elektroników studia doświadczonego w produkcjach wyścigowych nie stanowi zaskoczenia, ponieważ wydawca ma w katalogu produkty z tego gatunku np. Burnout: Paradise.

Założone w sierpniu 1986 roku przez braci Davida, Richarda i Jima Darlingów Codemasters odpowiada za serię DiRT, dodatkowo w ubiegłym roku firma wypuściła piątą odsłonę tej marki oraz F1 2020. Niewątpliwie są to tytuły mające uznanie u fanów wyścigówek.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: codemasters
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama