Reklama

Tak wygląda nowy Steam!

​Steam - najpopularniejsza platforma cyfrowej dystrybucji wśród graczy, doczekała się odświeżenia wyglądu.

Firma Valve za główny cel stawia sobie przejrzystość i łatwość przeglądania szerokiej biblioteki gier, w której znajduje się już ponad 3700 tytułów.

Największe zmiany zaszły na stronie głównej. Steam proponuje kilka możliwości na poznawanie nowych gier - między innymi rekomendacje na podstawie wcześniej uruchamianych gier i opublikowanych recenzji czy propozycje od kustoszy Steam. Dostępna jest również specjalna kolejka, w której wyświetlają się nowości dostosowane do naszego gustu - wszystko po to, aby nie przegapić głośnej premiery.

Reklama

Co ważne, strona główna będzie w pełni modyfikowalna. Użytkownik może ukryć pozycje, które go nie interesują (np. ze Steam Early Access) i dostosować wyświetlane treści do własnych preferencji.

Nową formą są kustosze Steam. To specjalne osoby, które oceniają gry i rekomendują te, które im się podobają. Aby zostać kustoszem, użytkownik musi założyć własną grupę i być w niej przynajmniej moderatorem. Następnie należy zebrać 10 rekomendacji od innych osób. Kustosze mają swoje specjalne strony, na których znajdują się polecane przez nich tytuły oraz udostępnione materiały.

Nowy wygląd jest już dostępny na Steam. Jest on utrzymany w niebieskiej kolorystyce. W przyszłości prawdopodobnie możemy się spodziewać kolejnych zmian idących w kierunku bardziej przejrzystego i odświeżonego klienta Steam.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy