Reklama

Tak wygląda Assassin’s Creed Origins? Wyciekła pierwsza grafika

​Kilka dni temu w sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje na temat tegorocznej odsłony Assassin’s Creed, która nosić ma podtytuł Origins. Teraz do internetu trafiło zdjęcie przedstawiające pierwsze ujęcie z gry.

Jeden z użytkowników forum Reddit opublikował fotografię monitora z uruchomioną produkcją, która jest podobno najnowszą częścią cyklu. W zaprezentowanej scenie postać, którą zapewne pokieruje gracz, znajduje się na łodzi.

Asasyn wyposażony jest w kołczan ze strzałami, ale uwagę zwraca inny przedmiot znajdujący się na wyposażeniu zamaskowanego zabójcy - tarcza. O ile fotografia okazałaby się autentyczna, obiekt pojawiłby się po raz pierwszy w cyklu.

Poza tym w lewym górnym rogu dostrzec można napisy wyjaśniające aktualny cel misji. W zaprezentowanym ujęciu postać stoi przed zadaniem odnalezienia oraz zgładzenia osobnika znanego jako Krokodyl.

Reklama

Trudno oczywiście zweryfikować autentyczność zdjęcia. Redakcja brytyjskiego serwisu Eurogamer, powołując się na własnych pragnących zachować anonimowość informatorów, uważa jednak, że jest ono rzeczywiście prawdziwe.

Natomiast autor fotografii przekonuje, że to on dostarczył mediom szczegółów na temat gry. Z niepotwierdzonych doniesień wynika, że akcja Assassin’s Creed Origins osadzona jest w starożytnym Egipcie, choć trafimy też ponoć między innymi do Grecji. Tytuł położy rzekomo nacisk na jeszcze większą swobodę działania (twórcy porównują podobno projekt do The Elder Scrolls V: Skyrim), a w trakcie zabawy przejmiemy kontrolę nad dwoma bohaterami - kobietą i mężczyzną.

Co ciekawe, początkowo użytkownik forum Reddit podpisywał się jako shoutouttoashraf, ale kilka godzin po udostępnieniu obrazka skasował pseudonim. Wiele osób zwróciło uwagę, że budził skojarzenia z Ashrafem Ismailem - pracownikiem Ubisoftu, który w przeszłości zaangażowany był w Assassin’s Creec IV Black Flag, a obecnie wraz z montrealskim zespołem pracuje nad nieogłoszoną jeszcze grą. Warto jednak zwrócić uwagę, że według nieoficjalnych informacji, za tegoroczną część odpowiadają właśnie twórcy pirackiej odsłony cyklu.

Wszystko powinno wyjaśnić się podczas czerwcowych targów E3. To właśnie w trakcie tej imprezy gra ma zostać oficjalnie zapowiedziana.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy