Reklama

Tactical Troops: Anthracite Shift - poznaliśmy datę premiery

​Turowa strategia o oddziale żołnierzy na obcej planecie, Tactical Troops: Anthracite Shift, zadebiutuje na Steam 15 kwietnia 2021 r. Przed graczami ok. 30 godzin zabawy w fabularnym trybie singleplayer oraz 24 mapy do rozgrywek wieloosobowych, zarówno online, jak i lokalnych w trybie “gorących krzeseł".

Po dekadach uśpienia aktywują się sfery Sedvana - zaawansowane urządzenia teleportacyjne. Jest rok 2130. Tactical Troops, międzyplanetarna organizacja najemników, otrzymuje wezwanie do (wydawałoby się) rutynowej misji na planecie Anthracite. Okazuje się jednak, że ten odcięty od reszty skolonizowanych planet świat jest pełen zagrożeń, których nikt się nie spodziewał.

W stworzonej przez QED Games grze Tactical Troops: Anthracite Shift oddziały wojskowe walczą z sobą oraz niebezpieczną fauną planety Anthracite. W odróżnieniu od innych strategii turowych jednostki poruszają się swobodnie po mapie pozbawionej tradycyjnej siatki ruchu. Istotnym elementem fabuły, ale też rozgrywki jest teleportacja.

Reklama

Daje ona szereg możliwości, takich jak przenoszenie żołnierzy, wystrzelonych pocisków i rzuconych granatów. Teleportery mogą posłużyć także jako osłony, co otwiera przed graczami nieznane dotąd możliwości taktyczne.

Klimat 41 misji w kampanii jest silnie inspirowany kultowymi filmami science fiction z lat 80. XX wieku — nie brakuje eksplozji czy zapadających w pamięć one-linerów. Z kolei potyczki multiplayer przywodzą na myśl skrzyżowanie rozgrywek z Wormsów, Valkyria Chronicles i X-COMa.

W obydwu trybach gracze mogą liczyć na wyzwania stawiane przez AI, wspieraną przez autorską technologię Grail. Tactical Troops: Anthracite Shift ukaże się na Steam 15 kwietnia 2021 r. w cenie 59,99 zł. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy