Reklama

Szykuje się powrót serii Crysis?

​Oficjalne konto serii Crysis od studia Crytek ożyło na Twitterze, co rozpoczęło masową falę spekulacji na temat ewentualnego powrotu zasłużonej serii strzelanek. Remaster, remake, a może coś całkiem nowego? Szczegółów nie znamy, lecz wydaje się, że na konkrety nie będzie trzeba długo czekać.

Jedyne, co napisano w wiadomości to "Receiving Data", co stanowi pierwszy wpis od ponad trzech lat. Ostatnio konto było bowiem aktywne w grudniu 2016 roku, gdy podzieliło się materiałem z serwisu YouTube. Ostatnia odsłona serii - Crysis 3 - ukazała się jeszcze wcześniej, w lutym 2013 roku.

Na początku kwietnia na oficjalnej stronie cyklu pojawiła się niespodziewana aktualizacja. Główny bohater - Nomad - stał na pokładzie samolotu przypominającego ten z pierwszego Crysisa. W kodzie witryny zapewniano, że to tylko żart na Prima Aprilis, lecz teraz fani doszukują się drugiego dna.

Reklama

Co więcej, w marcu opublikowano także materiał wideo na temat silnika CryEngine, prezentujący "gry dekady" wykonane w tej technologii. Nie zabrakło także kilku sekund z pierwszej odsłony serii Crysis. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pierwszy Crysis nie jest grą z tej dekady.

Co więcej, w krótkich scenach doszukano się efektów oświetlenia i opcji, których w pierwszym Crysisie nie było. Teraz wszystko to nabiera nowego znaczenia i wydaje się sugerować, że powrót serii strzelanek do życia może oznaczać właśnie odświeżoną wersję pierwszej produkcji, z 2007 roku.

Idąc dalej, wśród wskazówek mamy także materiał z września 2019 roku. Wtedy Crytek chwalił się silnikiem CryEngine w wersji 5.6, a trailer zakończono spojrzeniem na tropikalną wyspę, przypominającą coś do złudzenia podobnego do lokacji z pierwszego Crysisa. A więc remaster?

To wszystko oczywiście tylko spekulacje, lecz taki zbiór wskazówek wydaje się dość wyraźnie kierować uwagę właśnie w stronę powrotu do pierwszej produkcji, wydanej - jak i wszystkie inne - przez Electronic Arts. To wydaje się sugerować, że zaangażowana będzie także firma z Ameryki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje