Reklama

Sztuczna inteligencja wprowadza fotorealistyczną grafikę w GTA V

​Rockstar pracuje nad next-genową wersją Grand Theft Auto V. Ciekawe, czy będzie wyglądać równie dobrze, jak po użyciu tej metody. A może jeszcze lepiej?

W każdym projekt Photorealism Enhancement, przygotowany przez grupę Intel ISL, robi niemałe wrażenie. Badacze, wykorzystując sztuczną inteligencję, wprowadzili do Grand Theft Auto V wręcz fotorealistyczną grafikę. Co ciekawe, zastosowana przez nich metoda cały czas pracuje i ulepsza kolejne sceny w czasie rzeczywistym.

Reklama

Jak to działa? Mechanizm analizuje każdą klatkę z gry, a następnie porównuje ją z obrazami referencyjnymi z bazy materiałów wideo nagranych przez wideorejestratory zamontowane w samochodach poruszających się na terenie Niemiec. Wyszukuje te najbardziej zbliżone, a następnie przerabia w taki sposób, by grafika w Grand Theft Auto V w jak największym stopniu je przypominała.

Oczywiście w związku z tym, że sztuczna inteligencja bazuje na filmach nagranych w Niemczech, paleta barw w wyniku modyfikacji staje się raczej szaro-zielona, a nie - tak jak w Los Angeles czy wzorowanym na nim Los Santos - żółto-pomarańczowa. Jednak z całą pewnością można stwierdzić, że przerobione ujęcia wyglądają bardzo realistycznie. Autorzy zwracają szczególną uwagę na to, że po modyfikacji asfalt staje się gładszy, a karoseria samochodów bardziej błyszcząca.

Jeśli chcecie zobaczyć i (przynajmniej spróbować) zrozumieć, jak Photorealism Enhancement działa w praktyce, koniecznie zobaczcie poniższy film. Nawet jeśli po jego obejrzeniu sama metoda nie będzie dla was jasna (nic dziwnego, to dość skomplikowany mechanizm), będziecie w stanie ocenić, jak podoba wam się Grand Theft Auto V w takim wydaniu.

Czy Grand Theft Auto V w wersji na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S będzie wyglądać równie dobrze, a może lepiej? O tym przekonamy się najpewniej w nadchodzących miesiącach.

Rockstar póki co milczy w kwestii szóstej odsłony serii, ale prawdopodobnie już niedługo dowiemy się czegoś więcej na temat remastera "piątki". Spekuluje się, że wprowadzi on do gry nie tylko podwyższoną rozdzielczość, ale także szereg innych ulepszeń. Twórcy do tej pory tego nie potwierdzili. Pozostaje czekać na oficjalne materiały.

Dowiedz się więcej na temat: GTA V

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje