Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Szesnastolatek uratował polskiego gracza przed popełnieniem samobójstwa

​Kolejny dowód na czujność i skuteczność społeczności graczy. Szesnastolatek z Polski grający w jedną z produkcji zdołał uratować swojego rodaka przed popełnieniem samobójstwa.

Chłopak z Ząbek w województwie mazowieckim i kilku innych użytkowników za pomocą komunikatora w nieokreślonej grze sieciowej otrzymał wiadomość od młodego Polaka mieszkającego w Niemczech. Jegomość oznajmił, że zamierza odebrać sobie życie.

Reklama

Gracz wytłumaczył, że zalogował się do produkcji jedynie, aby pożegnać się z towarzyszami. Ponadto jednemu ze swoich kolegów wysłał zdjęcie przedstawiające kubek wypełniony różnego rodzaju tabletkami. Później jednak nie można było nawiązać z nim kontaktu.

Zaniepokojony szesnastolatek wraz ze swoją matką udał się do miejscowej policji. Powiadomieni stróże prawa zdołali zlokalizować Polaka po adresie IP komputera, z którego korzystał grając w produkcję.

Funkcjonariusze zgłosili się do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji, które następnie przekazało sprawę niemieckiemu Interpolowi. Służby naszych zachodnich sąsiadów dotarły do mężczyzny, któremu udzielono stosownej pomocy medycznej. Dzięki interwencji, uratowano młodzieńca.

W komunikacie wystosowanym przez mundurowych zabrakło jednak tytułu produkcji, w którą grał zarówno chłopak, jak i niedoszły samobójca.

Dowiedz się więcej na temat: gry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje