Reklama

Szefowie Codemasters opuszczają studio. Electronic Arts znalazło już jednak ich następców

Codemasters straciło dotychczasowego dyrektora generalnego, który dowodził firmą przez minione lata. Electronic Arts, do którego od tego roku formalnie należy znane z produkcji gier wyścigowych studio znalazło już jego następcę.

Electronic Arts oficjalnie przejęło Codemasters na początku 2021 roku zyskując prawa do całkiem interesującego katalogu gier wyścigowych. Na tej liście znajdują się m.in. seria WRC, DiRT i DiRT Rally, Project CARS oraz Symulatory F1. Jak podkreśla EA, studio ma produkować wiele tytułów wyścigowych, ale mimo przejęcia zachowa dotychczasową swobodę twórczą.

Nie wszystkim najwyraźniej wchłonięcie przez branżowego giganta przypadło do gustu. Szeregi studia opuścili bowiem jego szefowie, dyrektor generalny Frank Sagnier, oraz dyrektor finansowy - Rashid Varachia.

Reklama

Oficjalnie przytoczone rezygnacje były od początku częścią planu więc nie powinny stanowić zaskoczenia, lecz z drugiej strony możliwe, że panowie nie dogadali się z władzami Electronic Arts, chociaż tego zapewne się nie dowiemy. Zespół Codemasters przejmie Clive Moody obecny wiceprezes ds. produktów oraz Jonathan Bunney wiceprezes ds. wydawniczych.

Elektronicy podziękowali byłym członkom ekipy za wkład włożony w rozwój - "Wiemy, że ich kultura, którą stworzyli i innowacyjne podejście pozostaną obecne w studiu" - głosi komunikat wydawcy.

EA kontroluje nie tylko Codemasters, ale również Slighty Mad Studios dowodzone przez Iana Bella. Firma może dzięki temu solidnie namieszać na rynku gier wyścigowych, który od pewnego czasu jest w pewnej stagnacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne