Reklama

Szef Valve przyznaje, że mają w produkcji kilka niezapowiedzianych gier

Wygląda na to, że Valve zamierza wyjść z letargu i po tym jak w ostatniej dekadzie firma koncentrowała się głównie na działaniu sklepu Steam, porzucając tworzenie własnych gier, w ubiegłym roku doczekaliśmy się nowej autorskiej produkcji: Half-Life: Alyx. A to dopiero początek.

W wywiadzie udzielonym nowozelandzkiemu 1 News, szef i współzałożyciel Valve, Gabe Newell, zdradził, że jego firma pracuje obecnie nad kilkoma niezapowiedzianymi jeszcze grami. Zasugerował także, że będą to produkcje singleplayer napędzane historią podobnie jak Half-Life: Alyx, a nie multiplayerowe tytuły, na których deweloper koncentrował się w ostatnich latach.

Oczywiście, jak tylko wraca temat nowych gier od Valve, pierwsze pytanie, które pojawia się głowie fanów producenta, dotyczy tego, czy w końcu doczekamy się Half-Life 3 lub Portal 3.

Reklama

Niestety, Newell nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi w tym temacie i wciąż pozostają nam jedynie spekulacje.

Newell zapytany wprost o asymetryczną multiplayerową grę pod VR na PC, znaną pod nazwą "Citadel", również nie chciał niczego zdradzić i stwierdził, że nie kojarzy takiej produkcji. Mamy jednak nadzieję, że jednym z niespodzianych tytułów Valve jest pełnoprawna kontynuacja Half-Life.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje