Szef PlayStation w bardzo kontrowersyjnej wypowiedzi na temat Xbox Game Pass

Jim Ryan zdecydowanie nie przepada za Xbox Game Pass jako usługą. Prawdziwych powodów możemy się jedynie domyślać, wiadomo tylko, że z jego ust padła kolejna kontrowersyjna wypowiedź na ten temat.

Jim Ryan słynie z wypowiedzi, które w niekorzystnym świetle stawiają Xbox Game Pass. Jakiś czas temu szef PlayStation powiedział, że rozmawiał z wieloma twórcami i wydawcami gier, którym pomysł Microsoftu na dystrybucję gier się nie podoba, co niemal od razu wywołało spore oburzenie i reakcję ze strony tych, którzy uważają XGP za coś pozytywnego. Teraz poznaliśmy inną wypowiedź Ryana na ten temat. W 2022 roku Ryan uczestniczył w jednym ze spotkań z analitykami rynkowymi oraz oczywiście inwestorami PlayStation. Podczas tego spotkania rozmawiano między innymi na temat konkurencji dla jego firmy.

Reklama

Xbox Game Pass niszczy branżę, a PlayStation Plus ma więcej subskrybentów

Samo spotkanie nie było oczywiście publiczne, ale niedawno światło dzienne ujrzał zapis tej rozmowy. Padło wtedy stwierdzenie, że Game Pass niszczy branżę. Jednocześnie Ryan wyraził zaskoczenie, że z Game Passa korzysta 25 milionów graczy i porównując to do PS Plus, które ma mieć niemal dwukrotnie większą liczbę subskrybentów. Dodał również, że Xbox Game Pass niszczy wartość każdej gry która się tam pojawi z osobna.

Strategia Microsoftu jest nieskuteczna?

Obecny kształt Game Passa zdaniem Ryana jest efektem nieskutecznej strategii Microsoftu w kwestii współpracy z zewnętrznymi zespołami. Microsoft miał oferować takim firmom spore kwoty pieniędzy za możliwość dodania ich gier do GP, a skoro to nie okazało się skuteczne - rozpoczął serię przejęć studiów, wcielając je w struktury Xbox Game Studios. Do sieci studiów wewnętrznych Xbox należą między innymi Ninja Theory, Obsidian Entertainment czy Rare.

Pełny zapis rozmowy możecie znaleźć w tym oto wątku na Reddicie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | Xbox Game Pass | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama