Szef Eidos Montreal dementuje plotki o kolejnej odsłonie cyklu Thief

​Kilka dni temu w sieci pojawiły się doniesienia sugerujące, że trwają prace nad kolejną odsłonę serii Thief. Nie trzeba było długo czekać - informacjom zaprzeczyli twórcy ostatniej części ze studia Eidos Montreal.

Źródłem plotek na temat gry była wytwórnia Straight Up Films, która przygotowuje obecnie kinową adaptację przygód słynnego złodzieja. Na poświęconej projektowi podstronie dostępnej na oficjalnej witrynie internetowej firmy napisano, że ekranizacja ukaże się wraz z "piątym sequelem" cyklu.

Wzmiankę o kolejnej produkcji już usunięto, ale mleko się rozlało i zaczęto spekulować o nowej odsłonie serii. Do doniesień postanowił odnieść się - w nieco żartobliwy sposób - David Anfossi, który stoi na czele studia Eidos Montreal.

- Wygląda na to, że pracujemy nad Thiefem 5! Na razie mamy tylko tytuł... Musimy jeszcze stworzyć zespół, zyskać budżet... Zapomnijcie! - napisał developer na swoim profilu w serwisie Twitter. Wpis ozdobił zdjęciem przedstawiającym kartkę z napisem Thief 5 oraz screen pochodzący z ostatniej odsłony cyklu.

Reklama

Innymi słowy - szanse na kolejną część serii są raczej niewielkie. Co jednak nie powinno dziwić, jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że poprzednia produkcja została dosyć chłodno przyjęta zarówno przez graczy, jak i recenzentów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama