Reklama

Szczegóły na temat siódmego sezonu Fortnite

​Po długich tygodniach spekulacji i wskazówek, studio Epic Games ujawniło oficjalne szczegóły na temat siódmego sezonu rozgrywek w sieciowym Fortnite, oraz detale na temat nadchodzącej jednocześnie aktualizacji 7.00, a także nowej opcji zabawy, określanej jako Tryb Kreatywny.

Zgodnie z przewidywaniami, mapa stała się bardziej zimowa, z kilkoma całkiem nowymi lokacjami, takimi jak Góra Lodowa, Lodowe Lądowiska, Srogi Szczyt oraz Sielskie Sioło. Na wyspie pojawiło się także kilka innych, nienazwanych miejsc, a na zaśnieżonych obszarach można trafić na oblodzone podłoże, na których - oczywiście - można się ślizgać.

Wokół góry lodowej oraz w pobliżu posterunków ekspedycji można znaleźć tyrolki. Wystarczy się zaczepić, aby szybko zjechać z jednego końca na drugi. Co więcej, podczas zjeżdżania na tyrolce można celować, strzelać i używać przedmiotów. Zwiększono także szansę na to, że ostatnie kręgi burzy zakończą drogę na zewnętrznej części mapy.

Reklama

Jedną z ważniejszych innowacji jest zapewne... samolot X-4 Burzolot, przeznaczony dla maksymalnie pięciu graczy, w tym czterech przewożonych na skrzydłach. Do tego wbudowany karabin maszynowy oraz możliwość wykonywania interesujących manewrów, takich jak beczki i nagłe zwroty.

Balony zostały przerobione tak, by można używać jednocześnie balonów, a także broni i przedmiotów. Co bardziej interesujące, gracze mogą przyczepić do plecaka maksymalnie trzy balony. Po podczepieniu ostatniego, gracz oderwie się od ziemi.

Inne innowacje to - między innymi - zmieniony celownik lunety w karabinie szturmowym z lunetą i termicznym karabinie szturmowym, a także przeniesienie niektórych przedmiotów do skarbca. Nie mogło zabraknąć także nowych przedmiotów kosmetycznych, w tym malowań na bronie, pojazdy i tak dalej.

Jeśli o Trybie Kreatywnym mowa, to otrzymujemy całkiem nowy sposób na zabawę. Możemy wymyślać  własne mini-gry, ścigać się po wyspie, walczyć ze znajomymi na nowe sposoby i stworzyć swoje wymarzone Fortnite. Wszystko to zostaje zapisane na waszej własnej wyspie.

W pierwszym tygodniu sezonu siódmego dostęp do własnej wyspy otrzymają jedynie posiadacze karnetu bojowego. W tym czasie będą jednak mogli zapraszać znajomych do wspólnej zabawy w trybie kreatywnym. Od 13 grudnia dostęp do własnej wyspy otrzymają za darmo wszyscy gracze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje