System Shock: Remake już w przyszłym roku!

​Wielu fanów z niecierpliwością wyczekiwało nadejścia remake'u System Shock i chociaż ostatnio było o nim cicho... Szok - gra pojawi się w 2022 roku.

System Shock jest jednym z tytułów, który wymienia się obok Dooma, Half-Life’a, czy Duke Nukem 3D by wskazać najbardziej wpływowe gry lat 90. System Shock jest powszechnie uważany za jedną z najlepszych gier science fiction lat 90. Z mechaniką rozgrywki, fabułą i niezapomnianym antagonistą, który wyprzedził swoje czasy. Wyprzedził i... zaginął.

Co prawda otrzymaliśmy równie dobry System Shock 2, ale na tym historia serii się skończyła. A szkoda, bo to jedna z tych marek, które rewelacyjnie odnalazłyby się w dowolnej epoce gamingowej.

Reklama

Według doniesienia PC Gamer remake oryginalnego System Shocka1994 roku w końcu ukaże się w przyszłym roku. Niestety nie znamy konkretnej daty. Na szczęście nowy deweloper - Nightdive Studios, współpracujący z wydawcą, Prime Matter, nadał sprawie nowy bieg. Wraz z tym ogłoszeniem pojawiło się również mnóstwo nowych zrzutów ekranu, które mają na nowo przykuć zainteresowanie fanów. Na wszystkich, którzy zamówią grę w przedsprzedaży, czeka niespodzianka - System Shock 2 Enhanced Edition.

Wszystko wskazuje na to, że niedługo zacznie dziać się wiele dobrego wokół tej marki. Ogłoszony został także serial, który ma być równie dobrym, jeśli nie lepszym medium do opowiedzenia tej fascynującej kosmicznej historii. Weźmy pod uwagę, że w System Shock spotykamy się z jedną z najbardziej przebiegłych i niebezpiecznych sztucznych inteligencji w historii rozrywki.

Dorównywać mogła jej tylko AI pokazana we wspomnianej wyżej kontynuacji - System Shock 2. Gra obecnie oferuje demo. Na karcie Steam nie znajdziemy jednak żadnych dodatkowych informacji, które mogłyby nakierować nas na spodziewaną premierę tytułu. "Wkrótce", to jedyne co wiemy. Warto wspomnieć, że początkowo gra miała ukazać się latem 2021 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: System Shock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy