Świetny debiut Ace Combat 7

​Zręcznościowa gra lotnicza Ace Combat 7: Skies Unknown w końcu zadebiutowała, po wielu opóźnieniach. Wygląda na to, że warto było czekać - recenzje opisują świetny produkt, co przekłada się także na wysoką sprzedaż. Gra zanotowała najlepszy debiut w historii serii w Wielkiej Brytanii.

Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi obecnie 81 punktów w oparciu o opinie 40 krytyków, co stanowi jeden z najlepszych wyników tego roku. Fakt, jest jeszcze wcześnie, ale to na pewno bardzo dobry znak. Serwis OpenCritic prezentuje obecnie identyczną średnią ocen.

Produkcja Bandai Namco ukazała się 18 stycznia na PS4 oraz Xbox One. W planach jest jeszcze debiut na PC, zaplanowany obecnie na 1 lutego. Początkowo - po zapowiedzi w 2015 roku - japoński wydawca zakładał wydanie gry jeszcze w 2017 roku, ale - jak widać - z tych planów nic nie wynikło.

Reklama

Pomimo dodatków w postaci niesprzyjającej pogody, podstawy rozgrywki nie uległy drastycznym zmianom względem wcześniejszych części cyklu. Nadal nie brakuje więc strzelania do pojawiających się jednostek wroga - latających i naziemnych - oraz manewrowania pomiędzy ogniem oponentów.

Twórcy przyłożyli dużą wagę do chmur, których odtworzenie umożliwiła dopiero współczesna technologia. Dzięki temu deweloperzy mogli wprowadzić starcia wewnątrz obłoków, które oczywiście zmniejszają widoczność, a co za tym idzie - dostrzeżenie wroga.

Ace Combat 7: Skies Unknown zajęło drugą pozycję w najnowszym zestawieniu sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Nie udało się pobić New Super Mario Bros U Deluxe, ale warto pamiętać, że lotnicza produkcja ukazała się dopiero w piątek, więc miała znacznie mniej czasu na wypracowanie wyniku. Poniżej dziesięć najlepiej sprzedających się produkcji w ubiegłym tygodniu w Wielkiej Brytanii.

  1. New Super Mario Bros U Deluxe
  2. Ace Combat 7: Skies Unknown
  3. Red Dead Redemption 2
  4. Call of Duty: Black Ops 4
  5. FIFA 19
  6. Super Smash Bros Ultimate
  7. Mario Kart 8: Deluxe
  8. Grand Theft Auto 5
  9. Crash Bandicoot N.Sane Trilogy
  10. Spyro Reignited Trilogy
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy