Super Mario Bros. sprzedany za rekordową kwotę

​2 miliony dolarów za retro grę? Jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ za taką kwotę sprzedano oryginalne wydanie Super Mario Bros.

W ostatnich miesiącach obserwujemy interesującą sytuację na rynku retro gier, na którym pobito kilka rekordów. Za astronomiczną cenę sprzedano nieotwarty egzemplarz Super Mario Bros. następnie wyczyn ten pobiło oryginalne wydanie The Legend of Zelda.

Tytuł nie mógł cieszyć się z tego osiągnięcia zbyt długo, bo po nim sprzedano Super Mario 64 za 1,56 mln dolarów. Rezultat ten przebił ostatnio ponownie Super Mario Bros. którego sprzedano za rekordowe 2 miliony dolarów.

Egzemplarz otrzymał ocenę 9,8 A+ w skali Wata co oznacza, że jest zachowany w świetnym stanie. Transakcji dokonano w serwisie Rally (przy poprzednich udział brał Heritage Auctions). Nie dowiemy się jednak kto zakupił kultową produkcję. W 2020 roku najdrożej sprzedaną grą w historii był Mario Bros. 3 na NES, którego oryginalnie zapakowane wydanie kupiono za 156 tys. dolarów, pokonując poprzedniego rekordzistę o 42 tys. USD.

Reklama

Samo Rally działa na innej zasadzie niż Heritage Auctions, ponieważ posiada swoich udziałowców, którzy zarobią na tej transakcji i to całkiem sporo. Wpływ tak ogromnej kwoty oznacza, że odnotowali 900% wzrost, a pieniądze, jakie zainwestowali zwróciły się 9-krotnie. Zobaczymy czy i kto pobije następny rekord. Nie uważacie, że to lekka przesadza płacić 2 mln dolarów za grę?

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy