Reklama

Subnautica: Below Zero na pierwszym trailerze

​Below Zero, pierwsze rozszerzenie do podwodnej produkcji Subnautica, otrzymało debiutancki trailer, prezentujący podstawowe założenia. Powód jest prosty - dodatek jest obecnie dostępny na Steamie, oczywiście w programie Early Acces dla produkcji znajdujących się w ciągłym rozwoju.

Jak sugeruje sama nazwa, w rozszerzeniu zwiedzamy jeszcze bardziej nieprzystępne głębiny, z zimnymi wodami, hipotermią, nowymi przedmiotami oraz istotami. Dodatek jest obecnie dostępny wyłącznie na PC, ale można spodziewać się, że trafi później także na konsole - tak jak "podstawka".

Całość określana jest jako kolejny rozdział w opowieści pod nazwą Subnautica, ponieważ akcja Below Zero toczy się w rok po wydarzeniach z podstawowej kampanii. Zaczynamy w tajemniczej placówce badawczej, opuszczonej przez kosmitów właśnie w arktycznym rejonie planety 4546B.

Reklama

Pierwszy materiał wideo to między innym spojrzenie na podwodne kreatury, które w większości nie wyglądają zbyt przyjaźnie. Są sympatyczne, kosmiczne pingwiny, ale już reszta prezentowanych istot ma już zdecydowanie bardziej mordercze zamiary, z wielkim robakiem z gorącym kolcem na głowie włącznie.

Rozszerzenie zmienia nieco sytuację w porównaniu z "podstawką", ponieważ nad naszymi głowami - gdzieś w kosmosie - dryfuje stacja kosmiczna Vesper, która regularnie przysyła na powierzchnię zapasy i odbiera wysyłane przez nas próbki, ale zapewnia także kolejne zadania do wykonania.

Co interesujące, eksplorujemy już nie tylko podwodne lokacje, ponieważ twórcy przygotowali tym razem także całkiem naziemne atrakcje do zwiedzenia: zaśnieżone szczyty górskie rodem ze Skyrima, lodowe jaskinie czy też doliny pełne niebezpiecznych gejzerów do ominięcia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje