Subnautica 2: Ważna deklaracja twórców gry. Powinna ucieszyć fanów

Raport finansowy wydawcy Subnautica 2, firmy Krafton zapowiada, że sequel "podwodnej gry survivalowej" zaadaptuje model gry jako usługi.

Jednak jakby z góry obawiając się wściekłości fanów, twórcy gry z firmy Unknown Worlds wyjaśnili, że oznacza to jednocześnie "żadnych przepustek sezonowych, żadnych przepustek bitewnych oraz żadnych subskrypcji".

Wyjaśnili również, że gra w żadnym stopniu nie skupia się na trybach multiplayer. Tryb kooperacyjny będzie co prawda dostępny, ale będzie też całkowicie opcjonalnym sposobem rozgrywania, natomiast tryb single player będzie dostępny jak wcześniej. 

Unknown Worlds postanowiło odnieść się także do informacji, jakoby gra miała już w tym roku zawitać do wczesnego dostępu. Zdaniem twórców to nieprawda - w tym roku natomiast zostanie ujawnionych bardzo dużo szczegółów na temat nadchodzącego tytułu. Jednocześnie autorzy podziękowali graczom za tak czujne obserwowanie doniesień na temat Subnautica 2.

Reklama

Raporty finansowe są co prawda stworzone z myślą o inwestorach, a nie graczach. Dlatego pojawiają się tam takie określenia jak gra usługa, o których inwestorzy wiedzą, że przynoszą dużo pieniędzy. Prawdopodobnie dlatego to właśnie tak nazwano grę, zamiast użyć określenia typu "wczesny dostęp, ale z regularnymi aktualizacjami". Natomiast dla graczy najlepszą wiadomością jest to, że Subnautica nie zatraci swojego unikalnego charakteru.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Subnautica
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy