Studio Hideo Kojimy rekrutuje deweloperów do prac nad nowym projektem

​Studio Hideo Kojimy ogłosiło nabór do prac nad nowym, tajemniczym projektem, który nieoficjalnie może być kontynuacją Death Stranding. Zapewne na jego wydanie będziemy musieli poczekać dość długo, bo do kadry poszukuje się m.in. scenarzystów odpowiedzialnych za historię.

Hideo Kojima nie jest deweloperem, który produkuje gry masowo, a wydaje je sporadycznie, co w opinii fanów jego twórczości pozytywnie odbija się na ich jakości. Oczywiście jest to indywidualne podejście do sprawy, ale nie ulega wątpliwości, że ostatni projekt, za w postaci Death Stranding, zrozumiało niezbyt wielu ludzi. Tytuł odniósł jednak sukces, zaś studio Kojimy ruszyło pełną parą z pracami nad kolejną grą. W związku z tym Kojima Productions ogłosiło otwarty nabór osób, które zajmą się wspomnianą grą. Ofert pracy w tokijskim studiu jest ponad 25. Poszukiwani są menedżerowie, scenarzyści oraz producenci, więc oznacza to, że produkcja jest naprawdę w powijakach.

Reklama

Niestety, nie wiemy, czym dokładnie będzie ów projekt, aczkolwiek wskazuje się tutaj na kontynuację Death Stranding. Warto wspomnieć, że w przeszłości sam Hideo Kojima przyznał, iż nie rozumie, o czym opowiada Death Stranding. Podczas rozmowy z Financial Times, Kojima przyznał, iż nie był do końca pewny, jak sklasyfikować swój projekt, z czym również zmagało się wielu graczy.

Postanowił więc stworzyć zupełnie nowy gatunek, w związku z czym nie wie, do jakiej istniejącej kategorii pasuje jego produkcja. "Nawet w tej chwili nie rozumiem Death Stranding. Świat, mechanizmy rozgrywki to wszystko jest świeże. Moje zadanie polega na stworzeniu nieistniejącego jeszcze gatunku, który zaskoczy każdego" - stwierdził Kojima.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hideo Kojima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy