Reklama

Streamowanie gier z PS4 na PC? To możliwe!

Aktualna generacja zapowiada się na jedną z ciekawszych. Funkcja steamowania gier z PS4 na PC może nie zapowiada się na rewolucyjną, ale z pewnością ucieszy niejednego gracza.

Niedawno pojawiły się informacje nt. nieoficjalnej aplikacji do remote play z PlayStation 4, która miałaby pozwalać na stosunkowo bezproblemowe steamowanie ulubionych tytułów bezpośrednio z konsoli na PC.

Oczywiście nie miało to być żadne oficjalne wsparcie pecetów ze strony Sony, a tylko amatorski projekt pana o pseudonimie Twisted. Nie zmienia to jednak faktu, że wyglądało bardzo, bardzo obiecująco.

Twisted zamierzał wypuścić pierwszą publiczną wersję na dniach. Niestety - jak twierdził, jedyny sposób, by ostateczny produkt kiedykolwiek ujrzał światło dzienne, to zbiórka funduszy. Dlatego Remote Play na PC miał być płatny. Na szczęście 10 dolarów nie powinno nikogo poważnie trzepnąć po kieszeniach.

Reklama

Na dowód tego, że projekt rzeczywiście działa autor udostępnił dwa filmy. Pierwszy pokazuje mniej więcej jakość (wideo ma już kilka miesięcy, ale i tak jest całkiem nieźle), a drugi przedstawia lag na obecnym etapie prac.

Okazuje się jednak - zapewne zupełnie przypadkiem akurat teraz - że Sony pracuje nad własną wersją. Serio. Będzie można streamować gry z PS4 na komputery z Windowsem i OS X.

Sony wyrolowało twórcę tamtej aplikacji (chyba że go zatrudniło) i robi swoją. Tak czy siak, szczegółów na razie nie ma - informacja pochodzi z profilu twitterowego Shuhei Yoshidy - tutaj.

Miejmy nadzieję, że w takim razie będzie się dało streamować w bardzo dobrej jakości. I może jakieś wrodzone wsparcie dla klawiatury i myszy?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy