Reklama

Strategia Microsoftu ws. grania na PC? "Raczej nie na E3"

Pod koniec marca Phil Spencer, szef Microsoft Game Studios odpowiedzialny też za dywizję zajmującą się platformą Xbox, obiecał - po raz kolejny - że jego firma skupi się na graniu na PC, dodając, że konkretne plany poznamy "wkrótce".

Niestety nie na E3, o czym poinformował na Twitterze. Odpowiadając graczom za pośrednictwem Twittera Spencer zdradził, że w czerwcu raczej nie usłyszymy o szczegółach pecetowej strategii Microsoftu.

"Jestem teraz bardzo skoncentrowany na PC. Najprawdopodobniej nie (ujawnimy niczego) na E3, ale latem usłyszycie więcej" - pisze Spencer.

Skoro nie E3, ale "lato", to pozostaje jedyna opcja - gamescom. Jest to o tyle sensowne, że sierpniowe targi odbędą się w niemieckiej Kolonii, a przecież to właśnie w tej części Europy komputery są popularniejsze. Na pewno bardziej niż w Stanach Zjednoczonych - poświęcanie miejsca pecetom na imprezie w Los Angeles nie miałoby zbyt wielkiego sensu.

Reklama

Formalna zapowiedź Halo 5: Guardians przed E3 była dla wielu pewnym zaskoczeniem - spodziewano się, że taka "bombę" Microsoft zostawi sobie właśnie na targi. Spencer wyjaśnił na Twitterze, że to dopiero początek - firma ma w zanadrzu jeszcze kilka takich asów, które zostaną ujawnione przed imprezą.

Dzięki temu prowadzenie czerwcowej konferencji będzie prostsze, a koncern będzie mógł skupić się na innych "specjalnych rzeczach", które gigant z Redmond będzie chciał zaprezentować. To zrozumiałe - spółka będzie mogła od razu pokazać trailery czy gameplaye z zapowiedzianych wcześniej produkcji, nie marnując czasu na zbędne wstępy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje