Reklama

Stranded Deep za darmo w Epic Games Store

​Epic Games Store kontynuuje zimową promocję, codziennie oferując inną grę wideo do pobrania za darmo. Dzisiaj dostępne jest Stranded Deep, opowiadające o sztuce przetrwania na wysepkach gdzieś na Pacyfiku. Produkcja ukazała się po raz pierwszy jeszcze w... 2015 roku, w Early Access na Steamie.

Dzisiaj... nadal pozostaje dostępna w tej inicjatywie, lecz - na całe szczęście - przez pół dekady zdążyła gruntownie się rozwinąć. W kwietniu tego roku zdążyła już także ukazać się na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Za prace odpowiada niezależne studio Beam Team Games.

Tradycyjnie, oferta jest ograniczona czasowo i zakończy się jutra, 29 grudnia, o godzinie 17 polskiego czasu. Zgodnie z niepotwierdzonymi - lecz sprawdzającymi się idealnie - doniesieniami, jutro bez żadnych opłat pobierzemy Solitairica, czyli zwariowane podejście do klasycznego pasjansa.

Reklama

Wracając do Stranded Deep, gra przypomina połączenie Minecrafta z przygodami... Robinsona Crusoe. Trafimy na sam środek oceanu, po którego wodach będziemy pływać na pokładzie niewielkiej tratwy. To dzięki niej dostaniemy się na wysepki, na których znajdziemy pożywienie i schronienie.

Jak na gatunek "survival" przystało, mnóstwo czasu spędzimy na unikaniu zagrożeń, zbieraniu surowców oraz na rzemiośle. Zdobyte drewno wykorzystamy do rozpalenia ogniska albo do zbicia stołu. Jeśli do kawałka drewna dołożymy kamień, stworzymy prowizoryczny topór do obrony przed dziką zwierzyną. Oczywiście przedmiotów możliwych do stworzenia jest cała długa lista.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy