Reklama

Stoneshard trafi na Kickstartera

​Ink Stains Games, twórcy powstającej gry Stoneshard, zapowiedzieli właśnie, że ich produkcja zostanie sfinansowana dzięki kampanii na serwisie Kickstarter.

Interesujący tytuł ma być połączeniem turowego RPG z popularnym gatunkiem roguelike, opierającym się o przemieszczanie przez losowo generowany świat, walki z przeciwnikami i zdobywanie skarbów, a przy tym zachowywanie wielkiej ostrożności, gdyż nazbyt śmiały ruch może zakończyć się śmiercią i koniecznością wznowienia rozgrywki od początku. Co ważne, zgon jest tu ostateczny i zaczynamy całkowicie od zera i w zupełnie odmiennym otoczeniu.

Ten mechanizm zachowany został i w Stoneshard, a śmierć ma być tutaj naprawdę częsta. Postać może stracić życie nie tylko w wyniku ran, ale także szoku, głodu, nieszczęśliwego wypadku czy szaleństwa nabytego w trakcie przygód.

Reklama

Tworzone uniwersum, Aldor, ma zawierać wiele odrębnych pod względem klimatu i napotykanych stworzeń stref. Na swojej drodze po nim natkniemy się na postaci niezależne, które będziemy mogli ratować, przekonywać do dołączenia, a niekiedy także wynająć. Warto przy tym pamiętać, że nie zawsze może nam się to opłacić, a dotychczasowy sojusznik może nas zdradzić w najmniej odpowiedniej chwili.

Stoneshard ma oferować trzy rasy i cztery "archetypy", a także dwanaście  klas i dwieście umiejętności, które pozwolą spersonalizować naszego bohatera. Na jego drodze stanie ponad 150 wrogów, których pokonamy za pomocą dwunastu typów broni. Na koniec warto wspomnieć też o sześciu frakcjach NPC, z którymi wejdziemy w interakcje.

Na początku 2018 roku ma ruszyć akcja na Kickstarterze, ale poprzedzi ją ukazanie się grywalnego prologu, do którego już można zapisać się na stronie gry. Ponadto twórcy zapowiedzieli zamkniętą alfę, ale brak na chwilę obecną konkretów.

JFK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje