Reklama

SteamBoy - interesujący handheld od Valve

​Już wcześniej mieliśmy okazję przyjrzeć się przygotowywanym przez Valve komputerom Steam Machine. Teraz firma zdradziła pierwsze informacje o nowej platformie, niewielkiej ręcznej konsoli SteamBoy.

Jak można się domyślać włodarze Valve zauważyli, iż rynek urządzeń mobilnych może być bardzo zyskowny. Bardzo wiele osób lubi pograć sobie w czasie podróży lub czekając na kolejne zajęcia. Nie wszystkim jednak odpowiada zabawa na smartfonach, które mają w tym zakresie ograniczone możliwości. To właśnie z myślą o miłośnikach mobilnego grania przygotowywany jest nowy handheld.

Już na pierwszy rzut oka widać, że urządzenie swoim designem bazuje na kontrolerze Steam, który zaprezentowano w tym roku. Choć nie jest to jeszcze przesądzone, najprawdopodobniej ta niewielka maszynka będzie wyposażona w czterordzeniowy procesor, 32 GB pamięci oraz nie więcej niż 4 GB RAM-u. W sieci trwają już nawet rozważania czy Valve zdecyduje się na procesor Intel Atom czy też AMD A4. Na razie ciężko wyrokować. SteamBoy ma jednak posiadać łączność 3G oraz Wi-Fi.

Reklama

Oczywiście nowe urządzenie nie będzie w stanie dorównać pod względem parametrów platformom Steam Machine. Nie o to jednak przecież chodzi. Mimo wszystko, twórcy zapewniają, iż dołożą wiele starań, aby większość tytułów dostępnych na Steam chodziła również na ich handheldzie. Premiera urządzenia przewidziana jest na 2015 rok. Poniżej film prezentujący SteamBoya, który pokazano na targach E3.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy